slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

872316
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
346
195
541
870075
3209
3743
872316
Twoje IP: 3.236.59.63
Czas: 2020-07-14 17:33:39

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43
Aktualności

malarska2 150pxO tym, że Michałowo to „Gmina z pasją!” słyszymy w hasłach promocyjnych Urzędu Miejskiego. Niby slogan ale jednak coś w tym jest. Jako biblioteka, źródło wiedzy o regionie, przyjrzeliśmy się bliżej ludziom nas otaczającym, naszym przyjaciołom, czytelnikom… i wiecie co? To prawda! Najlepszym tego dowodem są dokonania, zainteresowania i hobby mieszkańców gminy.

parada 150pxO tym, że książki można czytać nie tylko w zaciszu domowym przekonali się naoczni świadkowie przejazdu czytelników i bibliotekarzy w sobotnie popołudnie 7 września 2013. Miejsce na lekturę można znaleźć wszędzie: na ulicy, na huśtawce na skwerku, przy szkole- oczywiście, ale też przy komisariacie czy pływalni. Gminna Biblioteka w Michałowie odpowiedziała na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „Cała Polska Czyta” i zorganizowała odczyty twórczości Aleksandra Fredry w różnych miejscach miasta Michałowa.

pspl 150pxPodczas drugiego weekendu września (6-8/09/2013) Gminna Biblioteka oraz Gazeta Michałowa miała przyjemność gościć redaktorów gazet lokalnych z całej Polski w ramach 110 sesji Polskiego Stowarzyszenia Prasy Lokalnej. W tym roku spotkanie przybrało wymiar międzynarodowy gdyż z wizytą przyjechało czterech dziennikarzy z Ukrainy.

gai 150pxII Konkurs Literacki Gai Kołodziej
„SCRIBO ERGO SUM”

1 października 2013 ruszył drugi ogólnopolski konkurs literacki będący autorską inicjatywą Gai Kołodziej. Jest to odpowiedź pisarki na liczne zapytania ze strony czytelników o kontynuację powieści pt. „Dar” i o dalsze losy opisanych w niej bohaterów.

konkurs2 150pxZapraszamy do wzięcia aktywnego udziału w wystawie. Przynieś pocztówki i pamiątki z fajnych miejsc odwiedzonych podczas wakacji. Zapraszamy!

konkurs1 150pxZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym biblioteki "Wspomnienia z wakacji"

nowawystawa 150pxWystawa haftu metodą krzyżykową jest już dostępna dla odwiedzających Bibliotekę Gminną w Michałowie. Tym razem w kontynuacji cyklu „Nasze pasje!” zapraszamy do zapoznania się z arcydziełami sztuki będącymi wytworem igły i nitki oraz „złotych rąk” mieszkanek gminy. Panie: Halina Zubrycka, Halina Ławreszuk, Maria Sak i Anna Kuźma prezentują ponad 20 prac hafciarskich. Różnorodność tematyczna prac i ich perfekcyjne wykonanie ucieszą oko każdego odwiedzającego bibliotekę. 

grzyby 150pxJesień to czas wielkiego grzybobrania. W tym roku grzyby szczególnie obrodziły w okolicznych lasach ku uciesze gości i mieszkańców. Puszcza Knyszyńska, okolice Michałowa, Gródka czy Jałówki to cel wypraw poszukiwaczy drogocennych darów lasu. Jedni zarobkowo, drudzy z pasji, jeszcze inni rekreacyjnie zbierają grzyby i odpoczywają na łonie natury. Grzyby są cenione ze względów kulinarnych jak i zdrowotnych jednak należy pamiętać przestrogę i zbierać wyłącznie te grzyby, których jadalności jesteśmy pewni. A najlepiej przed wyprawą do lasu zajrzeć do naszej biblioteki.

piatki 150pxRozpoczynamy nowy cykl spotkań dla najmłodszych- „Biblioteczne piątki”! Już od października w każde piątkowe przedpołudnie zapraszamy dzieci przedszkolne i te całkiem jeszcze przed – przedszkolne na zajęcia w bibliotece. W planie mamy głośnie czytanie bajek, zagadki i konkursy, zabawę w chowanego z Bajkoludkiem- maskotką biblioteki, zajęcia plastyczne i warsztaty teatralne a to wszystko dostosowane do wieku i możliwości naszych małych gości. Pierwsze spotkania już za nami.

5O tym, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel – wie każde dziecko. Misie najpiękniej ocierają łzy, tulą do snu i szepczą bajki na dobranoc. Ostatnie spotkanie przedszkolaków w bibliotece z cyklu „Biblioteczne piątki” było poświęcone właśnie misiom.

zdjęcieaa1Jak w każdy piątek 11 października zawitały do naszej biblioteki przeurocze przedszkolaki z grupy ,,Krasnoludki", podopieczne pani Danusi Jarmolik.

A tu niespodzianka!!! Przywitał ich pies Bromba i świnka morska z dalekiego Peru.

aaa18W piątek 18 października tuż przed trzynastą naszą Bibliotekę w Michałowie odwiedziła grupa przedszkolaków z paniami Alą i Kasią. Czarodzieje w sumie liczą 27 przedszkolaków.

liśćWszyscy jesteśmy zgodni co do faktu, że przyroda michałowska jest wyjątkowo urokliwa a barwy jesieni jeszcze potęgują te doznania.  Zapraszamy do obejrzenia galerii  zdjęć kilku znanych nam fotografów- przyjaciół biblioteki. Czekamy również na Wasze prace- jeśli macie malownicze zdjęcia jesieni w gminie Michałowo- zaprezentujemy je na naszej stronie, a najpiękniejsze zdjecia umieścimy na następnej wystawie w bibliotece. Zapraszamy do współpracy.                  

Julita Niepłoch-Sitnicka

aaa11Został rozstrzygnięty konkurs. Najlepsi otrzymali nagrody i upominki od Biblioteki.
Są to: Lena Pelc i Daria Nowik (Czarodzieje),
Dominika Bołtryk i Łukasz Wieliczko (Pszczółki). Wszystkie Misie ( jak to misie) były piękne a dzieci wykazały się plastycznymi talentami. Nasze gratulacje!!!

 

aaa1Mieszkanki naszej gminy są bardzo zdolne. 4 panie: Anna Kuźma, Halina Ławreszuk, Maria Sak i Halina Zubrycka postanowiły swoje artystyczne dzieła pokazać publiczne.
Prace tych pań można oglądać w Gminnej Bibliotece. Zapraszamy!!!

DSC01100Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w koalicji z Gminną Biblioteką w Michałowie zorganizowała spotkanie bibliotekarzy powiatu białostockiego pt,, Biblioteka miejscem inspiracji działań lokalnych". Do Michałowa przyjechali bibliotekarze aby zobaczyć nową bibliotekę.

Strona 5 z 5
Joomla Templates - by Joomlage.com