Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych w Gminnej Bibliotece w Michałowie

PLAKAT DyskusyjnyDnia 4 lipca br. zostało podpisane porozumienie z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego o udziale naszej biblioteki w organizowanym przez Instytut Książki i Książnicy projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki. Już 11 gmin a w tym 14 klubów działa w Powiecie Białostockim w bibliotekach samorządowych. Jeśli lubisz czytać i o tym rozmawiać, masz przemyślenia, wątpliwości, rozterki, jesteś pełen emocji - DKK jest dla Ciebie! Ruszamy od września – zapisy i  informacje w bibliotece w Michałowie.

Udział w DKK zapewnia dostęp do najświeższych i najciekawszych książek, spotkań z pisarzami i swobodną, niczym nieskrępowana dyskusję. Poza tym to ciekawie spędzony czas z ludźmi, którzy podzielają tę samą pasję - książki.

Zadaniem projektu Dyskusyjnych Klubów Książki jest kreowanie mody na czytanie, ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek, a przede wszystkim integracja mieszkańców. Klub zaprasza wszystkich chętnych (nie tylko zarejestrowanych czytelników w bibliotekach publicznych). Częstotliwość spotkań ustalają sami klubowicze. Cała idea tychże spotkań oparta jest na partnerstwie i współpracy. Klubowicze również, wspólnie z moderatorem, wybierają tytuły książek do czytania i przedyskutowania w oparciu o listę tytułów wydawnictw prezentowanych na stronie Instytutu Książki oraz własne sugestie. Wybrane pozycje są zgłaszane do koordynatorów wojewódzkich, którzy zakupują, a następnie wypożyczają książki  zainteresowanym klubom. Moderatorami klubów są wytypowani bibliotekarze- w naszej bibliotece opiekę nad klubem DKK będzie sprawować pani Teresa Rybińska. Koordynatorem projektu jest Kierownik Biblioteki Julita Niepłoch-Sitnicka.

Zapraszamy!

Regulamin DKK w załączniku poniżej.

DKK

 

 

Czytany 616 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com