Błąd
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Kawa z burmistrzem

kawa1 150pxDnia 13 lutego w Gminnej Bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie mieszkańców z burmistrzem przy KKULTURA - możesz uczestniczyć w wielu spotkaniach i wystawach rocznieAANIMACJA - jesteśmy miejscem spotkań, gdzie możesz korzystać z naszych zasobówWWIEDZA - masz do dyspozycji dziesiątki tysięcy książek i czasopismIINFORMACJA - jesteśmy miejscem, w którym możesz uzyskać odpowiedź na niemalże każde pytanieEEDUKACJA - możesz nauczyć się obsługi komputera, internetu a najmłodszym oferujemy gry i zabawy. Z założenia będą to spotkania cykliczne. Ich celem jest pogłębienie dialogu z mieszkańcami, udzielenie odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania, propagowanie informacji i dobrych relacji międzyludzkich.

 

Nie wszyscy mieszkańcy mogą uczestniczyć w konsultacjach społecznych, nie każdy dobrze czuje się występując na forum spotkań publicznych. Stąd powstał pomysł kameralnych spotkań przy kawie gdzie w atmosferze luźnej rozmowy burmistrz odpowie na zadawane pytania. Nowa i ciesząca się popularnością siedziba biblioteki zapewnia doskonałą scenografię do tego typu spotkania.

„Trzynastego, wszystko zdarzyć się może, trzynastego, świat w różowym kolorze...” To słynny przebój Kasi Sobczyk. Tę piosenkę śpiewała cała Polska, a były to lata siedemdziesiąte. O tym przypomniał pan Janusz przychodząc na spotkanie z burmistrzem. Właśnie 13 lutego o godzinie 14.00 do nowej siedziby Gminnej Biblioteki w Michałowie przy ulicy Białostockiej 30 A przybyli mieszkańcy oraz gospodarz miasta i gminy - burmistrz Marek Nazarko. Tu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Kawa z burmistrzem. A więc na stole w pokoju kierownika pojawiła się kawa, ciastka i owoce. Przybyli na spotkanie goście podziwiali naszą nową bibliotekę. Wspaniały i funkcjonalny obiekt- to najczęściej powtarzany komentarz.

Tuż po 14-tej rozpoczęło się spotkanie. Burmistrz Marek Nazarko na wstępie powiedział o sytuacji finansowej naszej gminy, która jest dobra. Pochwalił bibliotekę. Pani Edyta zapytała co z drogą przez Żednię? Kiedy będzie przetarg? Burmistrz poinformował zebranych, że robi wszystko aby jeszcze w tym roku rozpoczęła się budowa drogi na odcinku za Żednią w stronę Michałowa aż do Juszkowego Grodu. W Michałowie zostanie przebudowana ulica Białostocka (będą rozjazdy do wszystkich ulic), parking koło cerkwi oraz powstanie obwodnica koło Nowej Woli. Takie są plany i mam nadzieję, że zostaną zrealizowane – informował Burmistrz-.

Kolejny temat to targowisko w sąsiedztwie zalewu i amfiteatru. - Już są pieniądze. Wiosną przystąpimy do realizacji. Będą stanowiska do handlu, parkingi i ubikacje. Teren zostanie mądrze zagospodarowany i będzie służył ludziom - mówił burmistrz.

- A co będzie na obecnym rynku? - pytał pan Janusz.

W odpowiedzi nasz gospodarz poinformował, że teren zostanie podzielony na działki budowlane, a te sprzedane ludziom pod budowę domów mieszkalnych.

Czesław Morawski, hodowca gęsi z Kazimierowa zapytał o drogę do jego posiadłości i jednocześnie do leśniczówki- Kiedy będzie naprawiona? Bo trudno jeździć, są dziury.

Burmistrz przypomniał panu Czesławowi, że osobiście był na tej drodze w roku 2010 i została ona wówczas naprawiona.

- Tak, dobrą ma pan pamięć, panie burmistrzu tylko czas robi swoje, jeżdżą ciężkie samochody wywożące drzewo z lasu- żalił się pan Morawski.

Burmistrz poprosił o kontakt z panem Grabiakiem, w celu wyjaśnienia sprawy i podjęcia przygotowań do wyrównania tej drogi.

- Panie burmistrzu, co to takiego powstaje na polu mojego sąsiada? - pytał pan Czesław.

- Na polu państwa Strzeszewskich powstaje prawie 4 hektarowa elektrownia słoneczna.

- Ciekawe? U nas elektrownia słoneczna ? - ożywili się słuchacze.

Kawa z burmistrzem trwała ponad dwie godziny. Padały ciekawe pytania, wyczerpujące odpowiedzi. Można by rzec, pierwsze koty za płoty ale potem wiele jeszcze osób kontaktowało się z biblioteką z zapytaniem o następny termin spotkania ,,Kawa z burmistrzem". Zainteresowanie jest i rośnie, pytania są a więc i odpowiedzi będą, bo nasz Burmistrz zawsze chętnie rozmawia z ludźmi.

 

Następne spotkanie pt. ,,Kawa z burmistrzem" już 20 marca (środa) o godz. 14.00.

Kontakt telefoniczny (tel. 512 981 692 ) w dniach 18 - 20 marca miedzy godz. 10.00 – 18.00.

Zapraszamy do Gminnej Biblioteki!

Mikołaj Greś

Julita Niepłoch - Sitnicka

 

 • kawa_001
 • kawa_002
 • kawa_003
 • kawa_004
 • kawa_005
 • kawa_006
 • kawa_007
 • kawa_008
 • kawa_009
 • kawa_010
 • kawa_011
 • kawa_012
 • kawa_013

Simple Image Gallery Extended

Czytany 1026 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com