Najmłodszy czytelnik biblioteki ma 1 rok i 3 miesiące!

maluszek2Ostatnio pobiliśmy rekord wiekowy w rejestracji najmłodszego czytelnika Gminnej Biblioteki w Michałowie. Mama Przemka - Aneta Gaca cieszy się, że synek garnie się do książek, chętnie słucha czytanek i z zacięciem kartkuje strony z obrazkami.

Oczywiście Przemek jeszcze sam nie umie czytać ale i tak miał wielkie szczęście wygrać na loterii życia tak mądrą mamę, która od pierwszych miesięcy (jeszcze płodowych) czytała brzuszkowi a potem oseskowi. Teraz Przemek ma rok i 3 miesiące - sam biegnie do regałów i wybiera książki. Widać zainteresowanie rośnie razem z dzieckiem. Pani Aneta ma także starszego syna- 8 letniego Mateusza, który również jest naszym czytelnikiem. Razem z Mateuszem i małym Przemkiem są częstymi gośćmi Kącika dla dzieci.

- Pamiętam jak Przemek mając 3 miesiące usypiał w bujanym siedzeniu samochodowym w bibliotece kiedy czytałam książeczki starszemu Mateuszowi - a dziś proszę spojrzeć- śmieje się mama Aneta wskazując „zaczytanego” dosłownie po uszy Przemka buszującego w książkach.

Ta skorupka mamy nadzieję nasiąka już za młodu, a dla nas bibliotekarzy to radość widzieć kolejne pokolenie małych Polaków rosnących z książką.

Zapraszamy do biblioteki!

Kierownik Gminnej Biblioteki w Michałowie

Julita Niepłoch-Sitnicka

Czytany 713 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com