Muchomorki w bibliotece

25 marca br. w ramach współpracy z Gminnym Przedszkolem w Michałowie nasza Biblioteka rozpoczęła II Cykl zajęć edukacyjnych. Jako pierwsza odwiedziła nas najmłodsza grupa przedszkolaków ,,Muchomorki". Grupą opiekuje się pani Iwona Nazarko. Pani Ania Awruk dzieciom pokazała ,,kącik Malucha" i pozwoliła obejrzeć dziecięce książeczki.
Dzieci były zainteresowane kolorowymi obrazkami, rysunkami i zabawkami. Bardzo podobały się duże, kolorowe klocki. Następnie rozpoczęły się dziecięce zajęcia ,,Już Wiosna". Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt.: ,,Wiosenne porządki". Dzieci bardzo żywo i na ,,wyrywki" mówiły o wiośnie. Wyliczały wiosenne ptaki (bociany, szpaki), mówiły o wiosennych kwiatach. Opowiadały jak ich rodzice robią wiosenne porządki a one rwą się do pomocy. Pani w formie zabawy zadawała pytania a dzieci entuzjastycznie odpowiadały. Umiały również policzyć pszczółki, kwiatki itd.
Na pytanie pani Ani- czy przyjdą do biblioteki po książeczki z Mamą lub Tatą radośnie podnosząc ręce deklarowały chęć zostania czytelnikami naszej biblioteki, co bardzo ucieszyło panią przedszkolankę i bibliotekarkę. Na zakończenia pobytu dzieci otrzymały prezenty w postaci zakładek do książek z dokładnym harmonogramem dni i godzin otwarcia biblioteki oraz słodycze. Czym skorupka za młodu nasiąknie...
Czytany 523 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com