Pszczółki w bibliotece

Mamy wiosnę. I to prawdziwą. Dowodem na to jest fakt, iż do Gminnej Biblioteki w Michałowie 28 marca 2014 roku ,,przyfrunęły"  ,,Pszczółki" z Gminnego Przedszkola.
Pani Lila Gwizdak przybyła ze swoją 16 osobową grupą (wiosna ma również minusy, bo część dzieci choruje). Pani Ania wymyśliła radosny temat: Wiosna.
To kolejna wizyta niezwykle sympatycznej grupy dzieci. Większość z nich już  są naszymi czytelnikami. Co nas, bibliotekarzy niezwykle cieszy.
Dzieci wesołe, rozgadane i roześmiane ,,na wyrywki" mówiły o porządkach na swoich podwórkach. Wspólnie z rodzicami grabią grządki, reperują i malują płoty.
Mamy sieją kwiaty i warzywa a ich pociechy ,,aktywnie pomagają".
Dzieci z niezwykłym przejęciem popisywały się wiedzą o wiosennych ptakach, kwiatach. Zdecydowanie najwięcej entuzjazmu było w opowieściach o bocianach. Niektóre już widziały lecącego boćka. Mówiły, że jak bocian leci to ten, kto zobaczył będzie miał ,,lekkie nogi". Radowały się, że do ich zagród zawitały bociany.
Dzieci zaśpiewały dwie piosenki. Oczywiście o wiośnie. Na koniec były ,,zgadywajki" dla przedszkolaków. I tu bardzo miła niespodzianka. Nasze dzieci popisywały się ogromną wiedzą i odpowiedziały poprawnie na wszystkie zagadki. Brawo, słowa uznania i szacunku dla pracy pań przedszkolanek.
Pani Ania nie mogła wyjść z podziwu na temat wiedzy jaką zaprezentowały maluchy. Czytelnicy, którzy w tym czasie byli w bibliotece z otwartymi ustami podziwiali wiedzę ,,pszczółek". Cieszyli się wszyscy: Kierownik, panie bibliotekarki, pani  przedszkolanka i czytelnicy. Tradycyjnie na koniec wizyty w bibliotece nasi goście zostali poczęstowani słodyczami. Tym razem na to naprawdę zasłużyli. Była to radosna, wiosenna wizyta. Biblioteka zaprasza.
(MG)
Czytany 527 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com