Punkt Biblioteczny w Juszkowym Grodzie

punk bibliotecznyZ dniem 19 lutego 2015 (czwartek) rozpoczyna swa działalność Punkt Biblioteczny w Juszkowym Grodzie. Będzie on otwarty we czwartki od 8.00- 10.00 podczas godzin przyjęć lekarza i w soboty od 10.00- 12.00.

Czwartkowe godziny otwarcia ustaliliśmy z myślą o seniorach i tych mieszkańcach Juszkowego Grodu którzy odwiedzają ośrodek zdrowia. Soboty zaś wybraliśmy w porozumieniu z młodymi mamami i ich pociechami którzy korzystają z zajęć świetlicowych. Godziny te nie są sztywne i gdy zauważymy potrzebę zmian dopasujemy się do potrzeb czytelników. Wszak to z myślą o nich powstała inicjatywa utworzenia punktu bibliotecznego.

Obecnie Gminna Biblioteka w Michałowie to siedziba główna w Michałowie i trzy jednostki w terenie: Filia w Bondarach, Szymkach i w Juszkowym Grodzie. Z przyjemnością zawiadamiamy również, że Filia w Szymkach poszerzyła swoje godziny otwarcia na dodatkowy dzień- piątek. Od połowy lutego czytelnicy z Szymek i okolicznych miejscowości mogą korzystać z usług biblioteki w poniedziałki i piątki w godz. 11.00- 19.00.

10710772 1486524784941251 3975573107521319300 n

Inicjatywa powstania świetlicy w Juszkowym Grodzie wypłynęła od mieszkańców. Dzięki ich zabiegom, zaangażowaniu i pracy społecznej świetlica działa od października zeszłego roku. Rodzice oczyścili teren dookoła placówki,  wycięli krzaki, przygotowali pomieszczenie, zebrali materiały plastyczne, gry i zabawki (tu należą się słowa podzięki dla GOK-u w Michałowie i Gminnego Zespołu Szkół za pomoc). Tato jednego z maluchów korzystających ze świetlicy zrobił piaskownicę, drugi ławeczkę przed budynkiem. Sami utworzyli stronę na facebooku i przedstawiali swoją działalność. Organizowali się i regularnie spotykali planując ciekawie czas wolny dla dzieci. Takie inicjatywy oddolne, wypływające od mieszkańców zasługują na poparcie. Stąd kiedy założyciele świetlicy zgłosili się do pani Kierownik Biblioteki Julity Niepłoch- Sitnickiej spotkali się z ciepłym przyjęciem. W ciągu niespełna 3 miesięcy sprawa nabrała kształtów.

Cieszymy się niezmiernie razem z mieszkańcami Juszkowego Grodu, że udało się ruszyć sprawę z miejsca i punkt biblioteczny już działa. W tym miejscu pragniemy podziękować panu burmistrzowi Włodzimierzowi Konończukowi, że zezwolił na kontynuację rozpoczętych przygotowań, choć nie obyło się bez przeszkód ze strony ludzi nieprzychylnych rozwojowi biblioteki. Jednak dzięki dobrej woli burmistrza, pomocy radnej Haliny Ławreszuk oraz ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Punkt Biblioteczny i Świetlica Czytelnicza dla dzieci rozpoczęły swą działalność. Na chwilę obecną jest to niewiele bo tylko 4 godz. w tygodniu podzielone na dwa dni, ale w momencie gdy okaże się, że jest potrzeba a wskaźniki czytelnictwa książek wysokie z pewnością rozważymy powiększenie placówki. 

punk biblioteczny

Czytany 832 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com