Spotkanie autorskie dla dzieci w Gminnej Bibliotece

zdjęcie17Dnia 3.03.2015 r. w G.B.  odbyło się spotkanie autorskie  z pisarką dla dzieci p. Joanną Preisner, zorganizowane przez p. Małgorzatę Rokicką kier. Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego.

Autorka mieszka i studiuje w Rzeszowie. Promowała swoją książkę,  napisaną wspólnie z J. Boguszem „ Dzieciaki z Krainy Niesnu”. Bohaterką powieści jest Amelka, która co noc odwiedza baśniową krainę  Niesnu  i wędrując po niej spotyka przedziwne istoty np. gadającego wierszem  Przewodnika itd.. Książka oprócz  wartkiej akcji, dziwnych bohaterów porusza ważny i aktualny problem tolerancji. Amelka w Krainie Niesnu ma przyjaciół postrzeganych jako dziwolągi, gdyż Iza jeździ na wózku inwalidzkim, a  Borys ma nadwagę. Staje w ich obronie i tym samym uświadamia szkolnym kolegom, że inny wcale nie jest gorszy .

Na spotkanie przyszły dzieci z G. Z. S. w Michałowie kl. I/C i II/B z  paniami Anną Bogdanowicz i Ireną  Borowską. Autorka swoje spotkanie prowadziła w formie warsztatowej. Na początku dzieci tworzyły swoją własną historię, według wybranych bloków tematycznych- określały bohaterów, plan i czas. Historie były fantastyczne i wszystkim się podobały. Następnie zapoznały się z Pandą- Pandą, specjalistką od rymów, która miała przygotowanych mnóstwo zagadek, a odpowiedzi musiały być rymowane. Rymowanie dzieciom wychodziło wspaniale np. słowa krowa dzieci odpowiadały –teściowa , sowa a parówka to żarówka, krzyżówka. Ciekawe było również tworzenie pająka, który przemieszczał się po bibliotece. W między czasie czytane były fragmenty z Krainy Niesnu  i tworzenie rysunków z wykorzystaniem przeczytanych tekstów i w oparciu o własne inspiracje. Spotkanie skończyło się  wręczeniem zakładek do książek najaktywniejszym uczestnikom oraz rozdaniem autografów przez zaproszonego gościa.

                                                                                                          Anna Awruk

  • zdjęcie11
  • zdjęcie12
  • zdjęcie13
  • zdjęcie14
  • zdjęcie15
  • zdjęcie16
  • zdjęcie17

Simple Image Gallery Extended

Czytany 776 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com