Zajęcia edukacyjne

image func,,Jestem strażnikiem przyrody". Grupa przedszkolna ,,Krasnoludki" odwiedziła bibliotekę wraz ze swoją panią Danutą Jarmolik. Było to 23 kwietnia 2015 roku.
Głównym celem zajęć edukacyjnych było: kształtowanie swiadomości ekologicznej - jak postępować aby chronić środowisko naturalne.
Prowadząca to spotkanie pani Anna Awruk powitała dzieci i poprosiła, aby usiadły w kręgu i dokończyły zdanie: Ziemia jest naszym.... Padały różne odpowiedzi, takie jak: domem, bogactwem, matką itp. itd. Pani Ania opowiedziała o naszej planecie. Dzieci dowiedziały się, że Ziemia daje nam: powietrze, żywność i wodę. Ludzie muszą dbać o środowisko naturalne. Ratowanie Ziemi to nie tylko hasło. Wszyscy odpowiadamy za warunki panujące na tym, naszym świecie i każdy może przyczynić się do ich poprawy.Na prośbę pani bibliotekarki dzieci zastanawiały się nad tematem czego życzyłyby Matce Ziemi? I rozesłały te życzenia w myślach dookoła. Potem poprosiła dzieci do skupienia uwagi   i zainscenizowała wiersz L. Szołdry ,,Sznurek Jurka". Pani rzucała na papier poszczególne rzeczy o których mowa jest w tym wierszu. Tworzy się wielkie, dzikie wysypisko.Na koniec dorzuciła jeszcze plastikowe butelki, szklany słoik i puszkę po napojach. W rozmowach z dziećmi na temat wiersza pytała je: -  w jaki sposób boisko zamieniło się w śmietnisko, jak dzieci oceniają postępowanie Jurka i jego kolegów, czy Jurek przewidział konsekwencje wyrzucenia przez siebie polątanego sznurka, czy znają miejsca przeznaczone na odpady? Krasnoludki doskonale orientowały się jakie konsekwencje miało postępowanie Jurka i jego kolegów. Fachowo, posegregowały śmieci ( papier, plastik, szkło). Zajęcia zakończyliśmy zabawą ruchową ,,Leśne porządki". Dzieci biegały po sali. Na sygnał zbierały śmieci, kopały dołki, wsypywały śmieci i je zasypywały. Na koniec, za wspaniałą postawę pani Ania poczęstowała słodyczami. Była to udana lekcja ekologiczna. do zobaczenia w bibliotece. 
AA
Czytany 1540 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com