Spotkanie autorskie z Anną Bayer

spotkanieMaj, to wyjątkowy miesiąc, również w życiu bibliotek .Od 3 maja obchodzimy uroczyście Dni Oświaty, Książki i Prasy. W bibliotece funkcjonuje kiermasz książek ( można kupić dobrą książkę za szymboliczną złotówkę), loteria fantowa (książkowa) oraz spotkania autorskie.
Właśnie 6 maja do naszej biblioteki w Michałowie zawitała pani Anna Bayer, pisarka książek dla dzieci. Ze szkoły przyszły dzieci z klas I c (pani Anna Bogdanowicz) i I b (pani Anna Oziabło). Dzieci były ciekawe bezpośredniego spotkania z autorką książek. Ciekawe jak ta pani wygląda, czy jest miła itd. Kierownik Gminnej Biblioteki Mikołaj Greś powitał w ciepłych słowach tak zacnego gościa i przedstawił w krótkich słowach pisarkę. Pani Anna Bayer mieszka w Białymstoku i pracuje w przedszkolu. Jak się później okazało ma znakomity kontakt z dziećmi. ,,Szczypawki", to najnowsza książka Anny Bayer. Autorka czytała wiersze i nawiązywała znakomity kontakt z dziećmi. Dzieci z michałowskiej szkoły okazały się wiernymi i grzecznymi słuchaczami. Zdecydowanie odpowiadały na zadawane pytania. Brylowali w odpowiedziach Grzesiek, Sebastian i Bartek. Pozostali im również dorównywali. Na zadawane pytania autorkę zaskakiwał las rąk w górze. Bartek Worona wyrecytował własny wiersz, za co otrzymał gorące brawa. Może rośnie nam nowy poeta? Czas pokaże. Bardzo dobrze, że nasze, michałowskie dzieci są aktywne i odważne. Pani Anna Bayer czytała wiersze, a dzieci uważnie słuchały... Czas szybko minął. Na koniec spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Autorka podpisywała książki, a dzieci cierpliwie stały w kolejce po autograf. Panie bibliotekarki oraz Kierownik zachęcali do odwiedzania biblioteki.  Na koniec głośno powiedziały: Dziękujemy i Do widzenia i z paniami udały się do szkoły na dalsze zajęcia.
Pani Anna Bayer powiedziała: Odbywam sporo spotkań i z różnymi dziećmi. Uczniowie z Michałowa są bardzo zdyscyplinowani, odważni i posiadają ogromy zasób słów. Olbrzymia w tym zasługa pań nauczycielek. Dzieci z Michałowa bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.
O książce ,,Szczypawki" Jan Leończuk napisał: Urokliwe są to wiersze, wszak nawiązują do najlepszych wzorców polskiej literatury przeznaczonej dla młodego Czytelnika. Gminna Biblioteka w Michałowie oraz Filie w Bondarach i w Szymkach zapraszają  do czytania książki pani Anny Bayer pt,,Szczypawki".
   Przy okazji przypominamy, że 19 maja (wtorek) do Gminnej Biblioteki w Michałowie przybędzie na spotkanie z Czytelnikami autor książki ,,Cudowna" (o cudzie zabłudowskim w roku 1965) Piotr Nesterowicz. Początek spotkania o godzinie 17.00 Serdecznie zapraszamy!
Anna Awruk
Czytany 1099 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com