Dzieci z Przedszkola na zajęciach edukacyjnych w bibliotece

v dfbhgtjyyhW dniu 20 maja br. w zakresie zajęć edukacyjnych gościliśmy dwie grupy przedszkolaków z G.P. w Michałowie. O godz. 10.30  zawitała do nas grupa p. Iwony Nazarko ,,Muchomorki".  A o 12,30  przybyła do biblioteki grupa p. Lili Gwizdak '" Pszczółki ".
Tematy zajęć dla obu grup były takie same.
    
W związku z tym, że w maju obchodzimy ,,Święto Książki" rozmawialiśmy o książkach ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich  poszanowanie. Wspólnie z dziećmi, układaliśmy prośbę  książki. Doszliśmy do wniosku, że gdyby książka mogła mówić to by poprosiła:
  • gdy bierzesz mnie do czytania, umyj ręce!
  • nie zaginaj moich kartek,
  • używaj zakładek,
  • nie czytaj mnie jedząc obiadek,
  • po przeczytaniu odstaw mnie na półkę.
Pani bibliotekarka omówiła następujące pojęcia: biblioteka, księgarnia, autor, ilustrator itd. Okazało się, że ,,mali studenci" wiedzą doskonale, że autor pisze książki, ilustrator pięknie je ozdabia, w bibliotece książki się wypożycza, a w księgarni kupuje.
 
Drugi nasz temat to: ,,Znam zasady zachowywania się w lesie". Przedszkolaki z obu grup wiedziały, że w lesie nie wolno palić ognisk, śmiecić, krzyczeć itp. Wiedziały jak nazywają poszczególne drzewa, rośliny i grzyby. Odgadywały leśne zagadki. Nie obyło się również bez opowieści o swoich Mamach. No bo zbliża się Święto wszystkich Mam - 26 maja - Dzień Matki. Jak zwykle przedszkolaki zaproszą swoje Mamy do przedszkola. I przygotują dużo atrakcji.
      
Wszystkim Mamom wszystkiego najlepszego!!! 
(Anna Awruk)
Czytany 677 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com