WILCZEK MILCZEK, czyli promocja lokalnej twórczości.

zdjęcie11121Dnia 17 czerwca br. w ramach promowania lokalnej twórczości do Gminnej Biblioteki przyszły dzieci z naszego przedszkola. Pszczóki z panią Agnieszką Czerniawską i Krasnoludki z panią Danutą Jarmolik.
Pani Ania opowiadała o twórczym dorobku Bogdana Dudko, poety i miłośnika przyrody. Pan Bogdan pisze książki również dla dzieci.
Bogdan Dudko co prawda urodził się w Białymstoku ale całe dziciństwo spędził we wsi Cisówka. Do szkoły uczęszczał w Szymkach. Poeta jest piewcą tych stron, wielki miłośnik przyrody, miejscowych legend. Jak sam mówi, bardzo kocha zwierzęta. Na głos pani bibliotekarka czytała jego książkę pt,, Wilczek Milczek". Autor opowiada w niej o niezwykłej przyjaźni dziewczynki i małego wilczka. Trochę to bajka, trochę legenda oparta na prawdziwych przekazach ludzi zamieszkałych na skraju Puszczy Białowieskiej.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, dziewczynki i wilczka. Z dziecięcym przejęciem opowiadały historię swoich przyjaźni ze zwierzętami. Niezwykła radość wybuchła ze szczęśliwego zakończenia tej książki. Była to pouczająca lekcja miłości do zwierząt. Zdecydowanie dzieci kochają zwierzęta i chętnie o nich słuchają i opowiadają.
Czytany 852 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com