Przedszkolaki w bibliotece

Dnia 29.04 2014 odwiedziła nas grupa przedszkolaków z oddziału"Muchomorki" z swoją panią Iwoną Nazarko. Temat lekcji:  "Znam i rozpoznaję zwierzęta". Dzieci z zapałem opowiadały o swoich ulubieńcach zwierzątkach, które mają w  domu. Następnie rozpoznawały i odgadywały zagadki ze zwierzątkami. Dowiedziały się od pani prowadzącej- Teresy Rybińskiej- jak się nimi opiekować i że taki ulubieniec, to nie tylko zabawa, ale również obowiązek.

Następne lekcje edukacyjne odbyły się w dnia 9.05.2014- grupa "Pszczółki", 16.05.2014- "Czarodzieje", 20.052014  ponownie  "Muchomorki" temat lekcji dla wszystkich  oddz. to "Tupcio  Chrupcio. Ja się nie boję!"-zajęcia terapii czytelniczej.

Cel główny zajęć to pomoc dzieciom w zrozumieniu strachu i lęków oraz radzenia sobie z nimi, czyli poznanie "instrukcji obsługi strachu". Po przeczytaniu wybranych fragmentów książki "Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję!", razem z słuchaczami szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: czego Tupcio Chrupcio sie bał i wraz z dziećmi odpowiadaliśmy: ciemności, starszych przedszkolaków, które mu dokuczały, wody,że mama zostawiła go samego, burzy.

Myślę że dzieci nauczyły się jak reagować kiedy pojawi się strach, i jak przeżywać związane z nim emocje. Dowiedziały się również, co możemy zrobić, żeby czuć się bezpiecznie.

Nie zabrakło również zabawy i popisów recytatorskich takich jak wiersze i piosenki jakie dzieci przygotowują na Dzień Mamy i Taty.

A.A.

Czytany 573 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com