Piknik w bibliotece

plakat piknik 13 150pxW ramach obchodów Dni Oświaty Książki i Prasy które w tym roku odbywają się pod patronatem Juliana Tuwima, Gminna Biblioteka w Michałowie zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na Piknik w Bibliotece! Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 plakat piknik 13

  

Piknik w Bibliotece!

Wszystkich amatorów dobrej zabawy zapraszamy do Lokomotywy Tuwima w Gminnej Bibliotece w Michałowie. Pociąg rusza 28 maja o godz. 15.00! Bądź na czas!

W ramach obchodów Dni Oświaty Książki i Prasy które w tym roku odbywają się pod patronatem Juliana Tuwima, Gminna Biblioteka w Michałowie zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na Piknik w Bibliotece! Każdy znajdzie coś dla siebie!

Nowe oblicze biblioteki to nie tylko książka i prasa to również wyśmienita atmosfera imprezy kulturalnej, to animacja czytelnictwa poprzez ruch, zabawę, warsztaty plastyczne, projekcje multimedialne czy prelekcje naukowe. Nasza biblioteka tętni życiem i to życie celebruje!

Dzieci zapraszamy do bajkowego ogrodu biblioteki i udziału w plenerowej zabawie w pociąg wg wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Z pustych pudeł i kartonów powstał kolorowy, magiczny pociąg, który zabierze dzieci na przejażdżkę po najważniejszych obiektach Michałowa. Zabawa z zagadkami i kołem fortuny, w którym sprawdzamy znajomość twórczości Juliana Tuwima oraz wiedzę o Michałowie.

Młodzież spędzi ciekawie czas poznając historię Polski w grach planszowych „ZnajZnak”, „Pamięć’39” czy „Kolejka”. Instrukcji i wskazówek udzielą pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej odział w Białymstoku. W tym samym czasie dorośli będą mieli szansę posłuchać o nieznanym dotąd obliczu Tuwima – buntownika i flirciarza w prelekcji dr Barbary Olech z Instytutu Filologii Polskiej UWB „Tuwima portret wielokrotny”.

Celem spotkania jest promowanie twórczości Tuwima, czytelnictwa i samej biblioteki jako okna na świat, gdzie wiedza i informacja poszerzają horyzonty! Uczymy się przez zabawę, zdobywamy wiedzę, pogłębiamy więzy rodzinne i społeczne, akcentujemy lokalny patriotyzm.

Jakby tego było mało Piekarnia Maja zapowiedziała słodką niespodziankę dla wszystkich uczestników spotkania!

Kulturalna zabawa w pigułce! Zapraszamy! W bibliotece można się bawić!

 

 

Piknik w Bibliotece „Wokół Tuwima” – 28 Maja 2013  godz. 15.00

Rok 2013- rokiem Juliana Tuwima

ZAPRASZAMY!!!

 

1.      godz. 15.00 - Przywitanie zebranych na świeżym powietrzu

2.      godz. 15.10 - Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego - Losowanie  5 zwycięzców, wręczenie nagród (5 albumów „Dzieje Michałowa w fotografii”) Każda książka to los, im więcej wypożyczasz i przeczytasz tym więcej szans na wygraną!

3.      godz. 15.20 - Przedstawienie atrakcji przygotowanych dla różnych grup wiekowych:

a)      Zaproszenie dzieci do zabawy (ogródek na zewnątrz) w Lokomotywę według wiersza  „Lokomotywa”, zabawy integracyjne w pociąg dla dzieci, głośne czytanie twórczości Tuwima. Ogródek zabaw dla dzieci. Równolegle trwają warsztaty rysunkowe w Kąciku Malucha – narysuj magiczny pociąg, lokomotywę swoich marzeń.

b)     Zaproszenie dorosłych na prelekcję - Barbary Olech- „Tuwima portret wielokrotny”

c)      Zaproszenie młodzieży do uczestnictwa w grach planszowych przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej (pracownia komputerowa i czytelnia prasy; gry: ZnajZnak, Pamięć’39, 303, Kolejka, Awans).

4.      godz. 17.00 - Zakończenie - zaproszenie dzieci i rodziców na słodki poczęstunek przygotowany przez piekarnię Maja (rogaliki i kokosanki), podziękowanie współorganizatorom, sponsorom i gościom za przybycie. Zakończenie spotkania.

 

Czytany 822 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com