W bibliotece o ważkach

124Ważka, to srebnoskrzydły łowca. O tym, że ważki są znane z umiejętności bardzo szybkiego lotu i błyskawicznego polowania dowiedziały się dzieci, które odwiedziły naszą bibliotekę w dniu 26 sierpnia 2015 roku.
 
Były to kolejne zajęcia o owadach. Rozpoczęliśmy je tradycyjnie, czyli zagadką. Nastepnie panie podzieliły sie wiedzą a dzieci dowiedziały się, że: młode ważki, to nimfy, które żyją rok, przeobrażają się w dorosłego osobnika, żyje on tylko miesiąc. Potem wysłuchały bajeczek, oczywiście z ważką w roli głównej. 
Ponieważ, były to zajęcia podsumuwujące cykl o owadach to biblioteka zaprosiła leśnika, znakomitego fotografa pana Grzegorza Dworakowskiego. Pan Grzegorz z Nadleśnictwa Żednia pięknie opowiadał o owadach żyjących w lesie. Przekazał wiedzę o mrówkach, kornikach, kleszczach. Wypowiedzi obrazował planszami. Ze strony dzieci padało mnóstwo pytań takich jak: co najbardziej lubią jeść mrówki itp. Okazało się, że lubią spożywać lekką substancję tzw. ,,spadź", która jest wytwarzana przez mszyce. Hitem spotkania okazała się plansza z przekrojem mrowiska. Po szalenie interesujących informacjach pana Grzegorza odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci w liczbie 17 przy pomocy pań bibliotekarek wykonywały z kolorowego papieru ważki. Prace te można obejrzeć na wystawie w naszej bibliotece.
W najbliższy piątek 28 sierpnia 2015 roku odbędzie posumowanie wakacyjnych imprez ,,Wakacje w bibliotece"
 
Będą konkursy, zabawy oraz słodki poczęstunek. Gorąco zapraszamy. Początek o godzinie 11.00
Czytany 864 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com