Tajemnica zaginionych liter

teatr 150px21 maja 2013 roku do Gminnej Biblioteki w Michałowie zawitał Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska" z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl pt,, Tajemnica zaginionych liter". Na sztukę teatralną przyszli do biblioteki uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Michałowie oraz dzieci z Michalowa z rodzicami. Aktorzy pokazali barwną opowieść o tym, jak ważne w naszym życiu jest czytanie książek. Dzieci dowiedziały się, że książki to niezwykła rozrywka i przyjemność. Tylko książki pozwolą im prawdziwie przeżywać niezapomniane przygody i odwiedzać niezwykłe krainy. Spektakl podkreślił rolę książek w kształtowaniu wyobraźni młodego odbiorcy oraz zachęcił do czytania książek.

 

W teatrzyku została przedstawiona zasmucona bibliotekarka Stefania Bajka, która rozpaczliwym głosem poinformowała o zniknięciu liter z książek. Postanawia wynająć detektywa, aby pomógł jej rozwiązać ten palący problem. Publiczności przed oczyma migocą postacie z różnych bajek (dziewczynka z zapałkami, królik z Alicji w Krainie Czarów, Jaś - brat Małgosi). Detektyw przyjmuje zlecenie od pani Stefanii Bajki i przystępuje do działania. Wpada na ślad litery A i zaprasza pierwszą podejrzaną. Tak dochodzi do znalezienia liter aż do Zet. Na scenie pojawia się Królowa Liter - Literatura z Krainy Abecadło. Królowa proponuje aby dzieci złożyły ślubowania literom, że będą je odwiedzać w bibliotece. Detektyw spotyka się z Bibliotekarką i przekazuje jej uratowane litery.
Dzieciom, paniom nauczycielkom i nam bibliotekarzom przedstawienie z Krakowa bardzo się podobało. Takie spektakle to zachęta dzieci i młodzieży do czytania książek.

Mikołaj Greś

 

  • teatr_001
  • teatr_002
  • teatr_003

Simple Image Gallery Extended

Czytany 1071 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com