Błąd
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Spotkanie Redaktorów Gazety Michałowa

redaktorzy 150px14 czerwca o godz. 16.00 w siedzibie Gminnej Biblioteki, będącej również siedzibą Redakcji Gazety Michałowa, odbyło się spotkanie redaktorów gazety poświecone jubileuszowi 18- lecia działalności gazety. To już 18 lat, rok - rocznie i co miesiąc wydawana jest nasza codzienna kronika wydarzeń z życia miasta i gminy Michałowa. Kronika życiem pisana, choć nie do końca bo też i piórem naszych wspaniałych redaktorów: Mikołaja Gresia, Mieczysława Kosteckiego, Niny Krętowskiej- Gorbacz, Julity Niepłoch- Sitnickiej, Anieli Monach, Elżbiety Palinowskiej, Magdaleny Lewszuk, Poli Łotysz czy Beaty Golak. Lista zasłużonych jest długa i teraz nawet trudno ją spamiętać.

Przez 18 lat przewinęło się mnóstwo współtwórców naszego periodyku. Ten jubileusz to święto was/nas wszystkich. Również i czytelników, wiernych fanów, entuzjastów oraz mentorów. To że gazeta istnieje już 18 lat, jest ciekawa i poczytna to zasługa mieszkańców gminy ale i samorządu dostarczającego nam ciekawych tematów do opisania. Nowo otwierane się instytucje, budowane drogi, remonty obiektów, wreszcie masowe kulturalne imprezy gminne czy nawet ploteczki- o tym wszystkim chcemy i lubimy pisać. 
Blisko 2 godzinne jubileuszowe spotkanie redakcyjne, przy kawie i truskawkach, odbyło się w atmosferze żywiołowej rozmowy grona przyjaciół. Przyjaciół, którzy wolnotaryjnie pracują razem dla dobra gazety. Wspominaliśmy wydarzenia sprzed lat i każdy miał do opowiedzenia swoją historię rozpoczęcia współpracy z gazetą. Był śmiech i żarty, były anegdoty i komiczne sytuacje. Była też chwila zadumy i łezka w oku nad tymi , którzy nie doczekali tego pięknego jubileuszu. Wielu z redaktorów gazety Św. Piotr wezwał już do siebie. Jednak ślad po nich pozostał. Ich słowa i myśli są z nami na archiwalnych stronach GM.


W spotkaniu redaktorów uczestniczył Burmistrz Michałowa Marek Nazarko. Gospodarz gminy w bardzo pozytywny sposób podsumował pracę gazety i przypominał o ogromnej wartości jaką niesie słowo pisane o naszej gminie.
- Gazeta to ważny czynnik informacyjny i promocja naszego miasta i gminy, pełni ona ważną rolę w naszym społeczeństwie – mówił burmistrz - Jestem dumny z dotychczasowych Waszych osiągnięć i poziomu jaki prezentuje gazeta, jesteście wzorem do naśladowania. Nie znaczy to jednak, że możemy spocząć na laurach, nie należy zaprzestawać starań aby gazeta z każdym wydaniem była wciąż piękniejsza, ciekawsza i wartościowsza – dokończył z uśmiechem.
18 urodziny Gazety Michałowa uczciliśmy wydając publikację zawierającą przegląd z dotychczasowych jej wydań będącą telegraficznym skrótem 18 lat wydarzeń życia gminy. Publikacja powstała przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu napisanego przez Gminną Bibliotekę pt,, Najnowsze dzieje Gminy Michałowo" w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Otrzymaliśmy 50% dofinansowanie ze środków unijnych.


Spotkanie redaktorów było okazją do wręczenia prze Burmistrza Michałowa marka Nazarko, pachnącej jeszcze farbą książki paniom i panom redaktorom z dedykacją od Burmistrza w uznaniu za wkład i pracę na rzecz gazety i promocji gminy.
W tej kolorowej, okazałej książce, oprawionej w solidne, grube okładki, na 190 stronach zawarliśmy najciekawsze wydarzenia publikowane w lokalnej michałowskiej gazecie na przestrzeni 18 lat. Pierwszy numer gazety – zwiastun, ukazał się w grudniu 1994 roku.


Publikacja jest dostępna w Gminnej Bibliotece w Michałowie (czytelnia prasy) oraz w Filiach Bibliotecznych w Bondarach i w Szymkach.
To potrzebne i pożyteczne spotkanie uświadomiło nam, że jesteśmy zgraną paczką ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach oraz zainteresowaniach ale łączy nas jedno- nasza gazeta. Będą następne spotkania – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tych, których z różnych przyczyn nie mogło być na spotkaniu prosimy o cierpliwość- wkrótce zawiadomimy o następnych terminach.

Zapraszamy gorąco do odwiedzania naszej biblioteki w Michałowie przy ulicy Białostockiej 30 A.

Julita Niepłoch- Sitnicka

 

 • redaktorzy13_001
 • redaktorzy13_002
 • redaktorzy13_003
 • redaktorzy13_004
 • redaktorzy13_005
 • redaktorzy13_006
 • redaktorzy13_007
 • redaktorzy13_008
 • redaktorzy13_009
 • redaktorzy13_010
 • redaktorzy13_011
 • redaktorzy13_012
 • redaktorzy13_013
 • redaktorzy13_014
 • redaktorzy13_015
 • redaktorzy13_016

Simple Image Gallery Extended

Czytany 848 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com