8 marca Święto Kobiet!!!

mar17W Polsce i w Michałowie powoli wszystko dochodzi do normalności. Święto Kobiet było niesłusznie kojarzone z socjalizmem.

Historycznie patrząc to Międzynarodowy Dzień Kobiet jest obchodzony od 1910 roku. Wówczas nie było jeszcze systemu nazwanego socjalizmem. Przecież Rewolucja Październikowa była w 1917 roku. Skąd to skojarzenie Dnia Kobiet z socjalizmem i Polską Ludową?

Otóż każda przesada źle działa na opinię społeczną. W socjalizmie, niesłusznie w Polsce nazywanym ,,komuną" (w Polsce zawsze mówiono i uczono: Polska krajem budującym socjalizm) władza ludowa Święto Kobiet bardzo wykorzystywała do propagandy.

I to normalnym!!! ludziom nie bardzo się podobało.

Wówczas legalnie? w pracy w tym dniu piło się alkohol. i to w jakich ilościach. Panie otrzymywały goździki, rajstopy, ewentualnie bony pieniężne lub szampon do włosów. Kobiety robiły kanapki i wspólnie z panami pito sporo wódki. Takie były czasy. Od 1993 roku praktycznie przestano o Dniu Kobiet mówić. Teraz, powoli wszystko normalnieje. Kobiety w tym dniu otrzymują od panów kwiaty i skromne prezenty. I bardzo dobrze.

   Do Gminnej Biblioteki w Michałowie 8 marca przybyli z kwiatami pracownicy Urzędu Miejskiego: asystent burmistrza- Rafał Greś i inspektor Oświaty - Krzysztof Iwaniuk.

W imieniu burmistrza Włodzimierza Konończuka wręczyli paniom Teresie Rybińskiej i Annie Awruk kwiaty i odczytali życzenia:

         Muzy nasze, Piękne Panie

         szczęście niechaj szuka Was.

         Dobro niech z Wami zostanie

         dziś, jutro, przez cały czas.

         Bądźcie zawsze uśmiechnięte,

         troski niech mijają łukiem.

         Dobrzy ludzie przy Was będą,

         źli ci, niech spadają z hukiem.

     

                             Z wyrazami szacunku

                                       Burmistrz

                             Włodzimierz Konończuk

  Zadowolone panie bibliotekarki zaprosiły gości z Ratusza na kawę i smaczne ciasta.

Rozmawiano o książkach i o roli kobiet jakie odegrały w literaturze.

  • mar12
  • mar14
  • mar16
  • mar18

Simple Image Gallery Extended

 

Czytany 564 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com