Dyskusyjny Klub Książki

mar11W Gminnej Bibliotece w Michałowie działa DKK, czyli Dyskusyjny Klub Książki. Polega to na cyklicznych spotkaniach wielbicieli książek.

Kierownik - pani Teresa Rybińska daje wcześniej do przeczytania członkom DKK te same książki a na spotkaniu przy kawie i smacznym cieście przeważnie jest ożywiona dyskusja. Tak było w naszej bibliotece w sobotę 5 marca 2016 roku. Do biblioteki przyszli członkowie DKK. Omawiane były dwie książki:

- Ewa Ostrowska napisała książkę pt ,,Ja, pani woźna".

- Elżbieta Młynarczyk jest autorką książki pt ,,Serce do wynajęcia".

Pani Ewa Ostrowska przedstawia Kasię, która traci wszystko. Mąż odszedł do bogatszej, miłość syna obwiniającego ją o odejście ojca oraz dobrze płatną pracę. Sytuacja życiowa zmusza ją do podjęcia pracy woźnej w szkole podstawowej. Wydarzenia te zmieniają jej punkt widzenia oraz ocenę ludzi. Czy los Kasi się odmieni? Czy odzyska miłość syna? Między łzami a śmiechem trafimy na zaskakujące zakończenie.

,,Serce do wynajęcia" - to opowieść o młodej, uczuciowo naiwnej dziewczynie, która wkrótce ma wyjść za mąż. Tuż po wieczorze panieńskim poznaje wiadomości obciążające jej przyszłego męża, czym jest szalenie zaskoczona. Jej dotychczasowe, spokojne życie zamienia się w koszmar. Do tego gubi swoją ,,komórkę". Koniec świata... Jednak losy odmienia tajemnicza znajomość. Lekki styl i romantyczna fabuła sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.

  

Uczestnicy spotkania DKK mieli o czym dyskutować. Czas szybko minął. Prawie 2 godzinna dyskusja była ciekawa. Obie książki są godne polecenia do czytania naszym Szanownym Czytelnikom. Następne spotkanie członków DKK w kwietniu.

  • mar1
  • mar10
  • mar11
  • mar3
  • mar4
  • mar5
  • mar9

Simple Image Gallery Extended

 

Czytany 360 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com