Kawa z burmistrzem

3KAWA12 grudnia obchodziliśmy 1 rocznicę otwarcia nowej placówki biblioteki w Michałowie. Minął dokładnie rok odkąd 12 grudnia 2012 roku o godzinie 12.00 przecięto wstęgę i otwarta została nowoczesna biblioteka przy ulicy Białostockiej 30 A.  Przypominamy, że całkowity koszt obiektu to 658 tysięcy złotych. Z tego 395 tys. zł włożył Urząd Miejski ( koszt zakupu budynku) a 263 tys. (40%) Instytut Książki w Krakowie w ramach projektu napisanego przez naszą bibliotekę. Wiele pomógł Urząd Miejski a już szczególne słowa wdzięczności składamy na ręce pani architekt mgr inż. Anny Modzelewskiej i pracowników działu inwestycji UM.
Przez ten rok bibliotekę w Michałowie odwiedziło mnóstwo wspaniałych ludzi- naszych czytelników. Odbyło się wiele spotkań, odczytów, konkursów, imprez kulturalnych i wystaw (m.in. „Piknik w bibliotece”, „Kiermasz książki”, „500 fotografii na 500-lecie Województwa Podlaskiego”, „Odjazdowy Bibliotekarz”, „Cała Polska czyta Fredrę”, „Malarska wystawa Danuty Niepłoch”, „Biblioteka miejscem inspiracji działań lokalnych”, „Wystawa haftu”, cykl spotkań dla dzieci „Poranek z Bajką w bibliotece”, „Biblioteczne Piątki” oraz spotkania z samorządowcami i społecznością gminy pt. „Kawa z burmistrzem”)

            Niektóre z proponowanych działań  weszły do stałego repertuaru biblioteki. I tak dla przykładu w grudniu odbyło się już 4 spotkanie z naszym gospodarzem. Na „Kawę z burmistrzem” przychodzą mieszkańcy Michałowa i nie tylko ( również z Kazimierowa, Pieniek). Burmistrz Marek Nazarko rzeczowo przedstawia sytuację naszej gminy, konkretnie opowiada o projekcie budżetu na nowy, 2014 rok, wyjaśnia i odpowiada na pytania.

- Sytuacja finansowa naszej gminy oraz zgoda wśród radnych pozwoliła nam na to - informuje gospodarz III już kadencji - aby zwolnić naszych mieszkańców z podatku od nieruchomości. Jest to bardzo odważna ale przemyślana decyzja. Z tego tytułu głośno o nas w całej Polsce.

- To prawda - mówiła pani Gienia Mojsak. Mieszkam po sąsiedzku koło Ratusza i widzę jak codziennie przyjeżdżają ekipy radiowo - telewizyjne. To miło, że o Michałowie mówi się tak dobrze. Mimo, że burmistrz to mój sąsiad, przyszłam na spotkanie aby dowiedzieć się więcej o planach związanych z moją gminą. Mam pytanie- kontynuowała - kiedy będzie droga porządna przez Żednię i kiedy będzie remontowana moja ulica Białostocka? Dlaczego nie ma przystanku na Białostockiej a na końcu świata na Michałowskiego?

- Proszę państwa - zaczął burmistrz. Droga przez Żednię będzie remontowana w 2014 roku. I wówczas zrobimy ulicę Białostocką. Spokojne, wszystko po kolei. Natomiast nie zgodzę się z panią w sprawie przystanku. Uważam, że znajduje się w centrum Michałowa. I tam pozostanie- dokończył gospodarz gminy.

Uczestnicy spotkania pytali pana burmistrza o remont parku, rynku, budowę lotniska. Burmistrz na zadawane pytania odpowiadał precyzyjnie i wyczerpująco.

- Przyniosłem tu państwu - mówił - projekt pomnika w parku. Można go również oglądać w holu ratusza. Każdy ma prawo wnieść swoje uwagi.

- Całkiem ładny projekt - stwierdził Sławek Mojsak - Cieszy mnie, że drzewa w parku będą wycinane pod kontrolą fachowców. Krzywe i pochylone rzeczywiście trzeba wyciąć. A młode i zdrowe zostawić.

- W pełni się zgadzam - uśmiechał się burmistrz Marek Nazarko. Trzeba z ludźmi rozmawiać. wówczas nie będzie plotek i niedomówień.- kontynuował.

Jesienno - zimowe popołudnia sprzyjają przemyśleniom i podsumowaniom roku. Prawie przez trzy godziny przy kawie, owocach i ciastkach z piekarni ,,Maja" trwały rozmowy społeczeństwa z władzą.

- Kiedy kolejna kawa z burmistrzem? - pytają czytelnicy.

Ogłoszenia znajdziecie Państwo w styczniowej ,,Gazecie Michałowa" i na stronie internetowej biblioteki (biblioteka.michalowo.eu )

Zapraszam do naszej biblioteki. Od wtorku do piątku w godzinach 11.00 - 19.00 I w sobotę od godziny 13.00 do 19.00

Przy okazji apelujemy do tych, co nie oddali na czas wypożyczonych książek. Pamiętajcie, moi drodzy, inni na te książki czekają!!!.

Kierownik- Mikołaj Greś

 

 

Czytany 636 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com