„Mikołajki w Bibliotece”

Odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu „Biblioteczne Piątki”. Tym razem odwiedziły bibliotekę przedszkolaki z grupy ,,Czarodzieje" z opiekunką Alą Matwiejczyk. Wprowadzając dzieci w radosny i świąteczny nastrój pielęgnowaliśmy zwyczaje ,,mikołajkowe”.

Dzieci z przedszkola w skupieniu wysłuchały legendy o św. Mikołaju, biskupie z Mirry a także opowieści o zwyczajach mikołajkowych nie tylko w Polsce ale również w Hiszpanii, Szwecji i Ameryce.

Euforię i entuzjazm wywołał list od Św. Mikołaja do dzieci z przedszkola. W liście Mikołaj obiecał, że na pewno będzie pamiętał o każdym dziecku i wszystkich obdaruje fajnymi prezentami.

Panie Bibliotekarki przygotowały zimowo - świąteczne zagadki. Dzieci pięknie je odgadywały. Najbardziej  cieszyły się z gier i zabaw ruchowych jak:,, Jazda reniferami", ,,Saneczki", ,,Robimy łańcuch choinkowy" oraz ,,Niewidzialne prezenty".

Na koniec były życzenia i słodkie upominki. Spotkanie przepełniała  radosna, świąteczna atmosfera, pełna oczekiwań i ciepłych życzeń na nadchodzące święta. 

Czytany 556 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com