nowosci5Gminną Bibliotekę w Michałowie oraz dwie filie w Bondarach i w Szymkach odwiedza sporo Czytelników. To bardzo nas bibliotekarzy cieszy.

maxresdefaultKsiążnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wspólnie ze starostwem białostockim ogłosiła wyniki konkursu pt,,Superowa zakładka do książki".

 dni38W dniach 16 - 17 czerwca 2017 roku odbyła się tradycyjna impreza Dni Michałowa. Było wiele atrakcji. Nasza biblioteka wzięła aktywny udział i wystawiła swój namiot.

DSC035323 czerwca 2017 roku w Gminnej Bibliotece w Michałowie jak co miesiąc spotkali się sympatycy dobrej książki. Było to kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki.

DSC03587Królewski Medalion, to tytuł sztuki przedstawionej w Gminnej Bibliotece w Michałowie przez aktorów teatrzyku Ssmyk z Białegostoku.

imagesGminna Biblioteka w Michałowie w miesiącu maju organizowała szereg imprez w tym konkurs dla swoich Czytelników.

phoca thumb l img 3534 copyDo Gminnej Biblioteki w Michałowie na spotkanie autorskie pani Katarzyny Janowicz - Timofiejew przyszli uczniowie klas II (pani Helena Łuksza) i III (pani Anna Bogdanowicz). Z dziećmi była również pani Anna Chołołowicz.

DSC033809 maja 2017 roku do biblioteki przyszli uczniowie z naszego, michałowskiego Liceum. Konkretnie była to II klasa LO.

DSC033416 maja br. w sobotę w naszej bibliotece pojawiło się sporo dzieci. Przyszły na zajęcia prowadzone przez panią Ewelinę Byczyk Kalinowską, animatorką zabaw dziecięcych.

DSC03454Nasza biblioteka wspólnie z Książnicą Podlaską zorganizowała konkurs ,,Superowa zakładka do książek". Czytelnicy książek doskonale wiedzą, jak ważną rolę pełnią zakładki książkowe.

DSC03385W ramach imprez ,,Tydzień w bibliotece" do Gminnej Biblioteki w Michałowie zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola. Czarodzieje i Muchomorki przyszli 10 maja br.

tydzien bibliotek Od 8  do 15 maja w naszej Ojczyźnie trwa Tydzień Bibliotek. Z tej okazji i nasze biblioteki w Michałowie i filie (Bondary, Szymki) przygotowały się szczególnie aby zadowolić Naszych Czytelników.

dzien bibliotekarza

8 maja obchodzimy w Polsce Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji wszystkim naszym byłym Paniom bibliotekarkom składamy życzenia zdrowia, ciekawych książek oraz wszelkiej pomyślności w jesieni Waszego życia. Przy okazji serdecznie dziękujemy Naszym Wiernym Czytelnikom, którzy o nas pamiętali i złożyli miłe życzenia.


DSC03351W gminie Michałowo odbywa się realizacja projektu pt.: "Szansa - integracja społeczna mieszkańców" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 7: Poprawa spójności społecznej.

IMG 0319Książnica Podlaska w Białymstoku 21 kwietnia 2017 roku zafundowała pracownikom bibliotek z województwa podlaskiego prawdziwą ucztę intelektualną. Na początek piękny wykład zaprezentowała pani Gabriela Niedzielska, która przyjechała do stolicy Podlasia z Łodzi.

DSC0331020 kwietnia 2017 roku do Gminnej Biblioteki w Michałowie przyszła 23 osobowa grupa ,,maluchów" z Gminnego Przedszkola. Dziećmi, 3 latkami opiekowały się panie Danusia Jarmolik i Katarzyna Gwizdak.

big wesolego alleluja zyczy posir1

Alleluja biją dzwony,
głosząc w świata wszystkie strony,
że zmartwychwstał Pan!
Alleluja, alleluja, alleluja!

Najserdeczniejsze życzenia, szczególnie naszym wiernym Czytelnikom, cudownych Świąt Wielkanocnych,rodzinnego ciepła i wszelkiej radości, chwil dających pokój oraz nadziei, jaką niesie Zmartwychwstały Chrystus
a także w wolnych chwilach ciekawej lektury życzą z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli

Kierownik Gminnej Biblioteki wraz z pracownikami.

DSC03251W ramach spotkań DKK (Dyskusyjne Kluby Książki) w Gminnej Bibliotece w Michałowie w dniu 5 kwietnia 2017 roku swoje wrażenia z podróży do Czadu opowiadał znany podróżnik, autor kilku książek pan Arkadiusz Milcarz.

BIEŻEŃSTWO 1915. ZAPOMNIANI UCHODŹCYZostała rozstrzygnięta 26 edycja Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Nagrodę (25 tys.zł) otrzymała pani Aneta Prymaka - Oniszk za książkę o bieżeństwie.

Strona 1 z 5
Joomla Templates - by Joomlage.com