Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Dnia 29.04 2014 odwiedziła nas grupa przedszkolaków z oddziału"Muchomorki" z swoją panią Iwoną Nazarko. Temat lekcji:  "Znam i rozpoznaję zwierzęta". Dzieci z zapałem opowiadały o swoich ulubieńcach zwierzątkach, które mają w  domu. Następnie rozpoznawały i odgadywały zagadki ze zwierzątkami. Dowiedziały się od pani prowadzącej- Teresy Rybińskiej- jak się nimi opiekować i że taki ulubieniec, to nie tylko zabawa, ale również obowiązek.

Dnia 8.05 2014 w Gminnej Bibliotece w Michałowie, odbyło się spotkanie literackie z poetą, prozaikiem, tłumaczem, a zarazem dyrektorem Książnicy  Podlaskiej p. Janem Leończukiem. O godz. 11-stej sala zapełniła się uczniami ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Liceum. Pojawili się również nasi wierni czytelnicy.

kjsbcjsbacProszę zadzwonić do naszej biblioteki (85) 7 189 200 po godzinie 11.00 i zamówić swoją ulubioną książkę.
Osobom starszym i niepełnosprawnym książkę dostarczymy do domu.
 
APEL
do Czytelników, którzy zbyt długo ,,przetrzymują" książki. Kochani! Gorąca prośba. Książkę trzeba przeczytać i koniecznie!!! zwrócić do biblioteki. Proszę pamiętać, że inni Czytelnicy na nią czekają. Proszę, o spełnienie tej prośby Mikołaj Greś. 
angielski10 maja 2014 roku wznawiamy zajęcia z języka angielskiego dla dzieci.
Początek zajęć 10.05.2014 r. (sobota) o godzinie. 10.00 Zapraszamy.
 
Wszystkich mieszkańców zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki. Naprawdę warto.
Przypominamy- Gminna Biblioteka w Michałowie czynna jest od wtorku do soboty. W terenie działają dwie Filie Biblioteczne (Bondary i Szymki). 
janZnakomity poeta, prozaik pochodzący z Podlasia będzie gościł w Gminnej Bibliotece w Michałowie 8 maja 2014 roku. Spotkanie rozpocznie się w bibliotece 08.05.2014 r. (czwartek) o godzinie 11.00. Wstęp wolny. Zapraszamy.
ksiazki za 1 zlGminna Biblioteka w Michałowie w ramach Dni Książki organizuje w dniach 8 - 15 maja br. kiermasz książek za złotówkę. To szczególna okazja do nabycia dobrej książki za symboliczną złotówkę. Naprawdę warto skorzystać. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.

targiW ostatnich dniach Białystok był stolicą polskiej książki. W pięknym budynku opery trwały III 3-dniowe targi książek.

Do Białegostoku przyjechało ponad 30 wydawców z całej Polski. To był prawdziwy raj, znakomita uczta dla miłośników książek. I znakomita okazja do spotkań z ich autorami.

4 kwietnia w Gminnej Bibliotece w Michałowie odbyła się uroczystość zakończenia cyklu spotkań i wręczenia dyplomów uczestnictwa kursantom Funenglish. Były wspólne zdjęcia, kwiaty, słodkości, dobra zabawa i przepyszny poczęstunek dla dzieci.

Było też coś jeszcze…może delikatny żal, że oto skończyło się coś fajnego a może nadzieja, że wkrótce znowu się spotkamy.

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia, pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie najbliższych osób, wszystkim Mieszkańcom gminy, w szczególności naszym Czytelnikom, Rodakom za oceanem i w Europie życzy 

                                                                                              Kierownik Gminnej Biblioteki

                                                                                                 Mikołaj Greś

w 2014

1484 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece w Michałowie odbyła się uroczysta lekcja języka angielskiego. Na zajęcia przybyli wszyscy, no prawie wszyscy uczestnicy dotychczasowych zajęć. Przypomnę, że lekcje języka angielskiego prowadziła bardzo sympatycznie pani Julita Sitnicka. Odbywały się one w każdą sobotę w trzech grupach.

Pomysł na akcję czytelniczą ,,Książka na telefon" okazał się strzałem w dziesiątkę. Tak to wygląda po dwóch dniach.

- Mój tata leży w szpitalu. Czeka na operację. Czy jest możliwe, aby dostarczyć mu książkę? - powiedziała jedna z pań.

kjsbcjsbacGminnej Bibliotece w Michałowie i filiom bibliotecznym w Bondarach i w Szymkach zależy bardzo, aby jak najwięcej naszych mieszkańców czytało książki. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom od kwietnia 2014 roku  Gminna Biblioteka wprowadziła nowy system wypożyczeń: ,,KSIĄŻKA NA TELEFON."
Mamy wiosnę. I to prawdziwą. Dowodem na to jest fakt, iż do Gminnej Biblioteki w Michałowie 28 marca 2014 roku ,,przyfrunęły"  ,,Pszczółki" z Gminnego Przedszkola.
25 marca br. w ramach współpracy z Gminnym Przedszkolem w Michałowie nasza Biblioteka rozpoczęła II Cykl zajęć edukacyjnych. Jako pierwsza odwiedziła nas najmłodsza grupa przedszkolaków ,,Muchomorki". Grupą opiekuje się pani Iwona Nazarko. Pani Ania Awruk dzieciom pokazała ,,kącik Malucha" i pozwoliła obejrzeć dziecięce książeczki.

nowe1Gminna Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o kolejnych 170 nowych książek. Książki, w tym dziecięce i dla dorosłych, już są dostępne czytelnikom.

 
A620 lutego do Gminnej Biblioteki w Michałowie przybyły przedszkolaki z grupy ,,Krasnoludki" ze swoją uroczą panią Agnieszką Czerniawską.

Gminna Biblioteka w Michałowie zorganizowała kolejny konkurs pt ,,Zimowe krajobrazy". Jury wyróżniło następujące prace. 

4Pomysł nauki języka z wykorzystaniem bibliotecznych multimediów to strzał w dziesiątkę! E-learningowy kurs angielskiego w bibliotece cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Stworzyliśmy już 3 grupy kursantów w wieku od 6 do 12 lat a chętnych wciąż przybywa. Zapraszamy w soboty na godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Wcześniej należy zgłosić uczestnictwo. Dzieci pracują indywidualnie (1 komputer – 1 dziecko). We własnym tempie pokonują kolejne poziomy trudności – a to ważne w nauce języka.

6Ruszyły zajęcia z e-learningowego kursu języka angielskiego dla dzieci „Fun English” w bibliotece. Kurs wzbudził ogromne zainteresowanie wśród rodziców i naszych małych czytelników. Chętnych „studentów” wciąż nam przybywa. Na chwilę obecną utworzyliśmy już 2 grupy kursantów, jeśli znajdzie się więcej chętnych zrobimy  trzecią a nawet i czwartą grupę. Biblioteka jest dla wszystkich.

1konZapraszamy uczestników konkursu plastycznego biblioteki ”Wspomnienia z wakacji” do odbioru nagród. Nie wszyscy uczestnicy mieli możliwość stawić się i odebrać nagrody osobiście na uroczystym podsumowaniu konkursu, stąd zachęcamy do odwiedzenia biblioteki w jakikolwiek dzień i odebrania nagrody!

Joomla Templates - by Joomlage.com