slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

827617
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
186
166
420
826978
1258
1575
827617
Twoje IP: 18.232.124.77
Czas: 2019-08-21 04:09:43

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Spotkanie autorskie dla dzieci w Gminnej Bibliotece

zdjęcie17Dnia 3.03.2015 r. w G.B.  odbyło się spotkanie autorskie  z pisarką dla dzieci p. Joanną Preisner, zorganizowane przez p. Małgorzatę Rokicką kier. Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego.

Autorka mieszka i studiuje w Rzeszowie. Promowała swoją książkę,  napisaną wspólnie z J. Boguszem „ Dzieciaki z Krainy Niesnu”. Bohaterką powieści jest Amelka, która co noc odwiedza baśniową krainę  Niesnu  i wędrując po niej spotyka przedziwne istoty np. gadającego wierszem  Przewodnika itd.. Książka oprócz  wartkiej akcji, dziwnych bohaterów porusza ważny i aktualny problem tolerancji. Amelka w Krainie Niesnu ma przyjaciół postrzeganych jako dziwolągi, gdyż Iza jeździ na wózku inwalidzkim, a  Borys ma nadwagę. Staje w ich obronie i tym samym uświadamia szkolnym kolegom, że inny wcale nie jest gorszy .

Na spotkanie przyszły dzieci z G. Z. S. w Michałowie kl. I/C i II/B z  paniami Anną Bogdanowicz i Ireną  Borowską. Autorka swoje spotkanie prowadziła w formie warsztatowej. Na początku dzieci tworzyły swoją własną historię, według wybranych bloków tematycznych- określały bohaterów, plan i czas. Historie były fantastyczne i wszystkim się podobały. Następnie zapoznały się z Pandą- Pandą, specjalistką od rymów, która miała przygotowanych mnóstwo zagadek, a odpowiedzi musiały być rymowane. Rymowanie dzieciom wychodziło wspaniale np. słowa krowa dzieci odpowiadały –teściowa , sowa a parówka to żarówka, krzyżówka. Ciekawe było również tworzenie pająka, który przemieszczał się po bibliotece. W między czasie czytane były fragmenty z Krainy Niesnu  i tworzenie rysunków z wykorzystaniem przeczytanych tekstów i w oparciu o własne inspiracje. Spotkanie skończyło się  wręczeniem zakładek do książek najaktywniejszym uczestnikom oraz rozdaniem autografów przez zaproszonego gościa.

                                                                                                          Anna Awruk

  • zdjęcie11
  • zdjęcie12
  • zdjęcie13
  • zdjęcie14
  • zdjęcie15
  • zdjęcie16
  • zdjęcie17

Simple Image Gallery Extended

Czytany 758 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com