slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

877841
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
73
146
640
876643
1344
7390
877841
Twoje IP: 54.160.19.155
Czas: 2020-08-15 09:56:10

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

IV Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

targi ksiazkiW Białymstoku w dniach 24 - 26 kwietnia 2015 roku królowała książka. Właśnie w tych dniach po raz czwarty do Białegostoku zjechało ponad 60 wydawnictw i wielu znanych pisarzy.

Byłem w Operze (tam właśnie były Targi) przez dwa dni. Multum ludzi, sympatyków nowych książek i chętnych na bezpośrednie spotkania z takimi tuzami jak Andrzej Stasiuk, Małgorzata Gutowska - Adamczyk czy Adam Dobroński. Oczywiście poszedłem na spotkanie z panem Andrzejem Stasiukiem. Pisarz (autor m.in. Wszchodu, Życie to jednak strata jest) bardzo intreresująco mówił o swojej pracy. Mieszka w Bieszczadach, na dalekiej wsi. Na pytanie: kiedy pisze odpowiedział: - Wstaję rano, piję kawę i idę do szałasu, gdzie piszę przez 5 - 6 godzin. Zresztą tak robi wiele znanych pisarzy. Po prostu z rana jest lepsza wena a i umysł świeży. Szalenie interesująco opowiadał o pracy korespondenta polskiego radia w Moskwie redaktor Maciej Jastrzębski. Wydał on takie książki jak: Matrioszka Rosja i Jastrząb, Klątwa gruzińskiego tortu. Zadałem pytanie, czy nazwisko Jastrzębski w Moskwie pomaga, czy przeszkadza? - Zdecydowanie pomaga, odpowiedział redaktor Maciej gdyż Jastrzębski ( z pochodzenia Polak) był w rządzie za przeydenta Jelcyna. Łatwiej po prostu mam dostęp do informacji. Bardzo ciekawe było spotkanie z Piotrem Nesterowiczem. Pan Piotr napisał książkę pt,,Cudowna". Opowiada w niej o cudzie w Zabłudowie. Starsi mieszkańcy Michałowa i okolic pamiętają, a było to 50 lat temu. Rozmawiam z panem Piotrem, gdyż chcę zorganizować spotkanie z Nim w naszej bibliotece. Myślę, że to dobry pomysł, gdyż wiele ludzi o tym teraz mówi. Byłaby to super okazja bezpośredniej rozmowy w ramach Dni Oświaty Książki i Prasy. O szczegółach napiszę, jak będą znane.Prowadzę również rozmowy z kilkoma pisarzami ( m.in. Michał Książek) w temacie spotkań w Michałowie. Znakomicie mówiła o Polesiu pani Małgorzata Szejnert, autorka książki ,,Usypać góry". Będziemy dalej kupować książki, nowości do naszej biblioteki w Michałowie i  do Filii w Bondarach i w Szymkach. W ramach Dni Oświaty, Książki i Prasy 6 maja  ( o godzinie08.30) do naszej biblioteki przyjedzie wspaniała pisarka,  pani Anna Bayer, pisząca książki dla dzieci. Będzie można na miejscu kupić nową książkę pt,,Szczypawki" z apromocyjną cenę 18 zł. zapraszam do Gminnej Biblioteki w Michałowie i do Filii Bibliotecznych w Bondarach i w Szymkach. Naprawdę warto!

M. Greś

  • zdjęcie31
  • zdjęcie32
  • zdjęcie33
  • zdjęcie34
  • zdjęcie35
  • zdjęcie36

Simple Image Gallery Extended

Czytany 804 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com