slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

827625
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
194
166
428
826978
1266
1575
827625
Twoje IP: 18.232.124.77
Czas: 2019-08-21 04:10:28

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Dzieci z Przedszkola na zajęciach edukacyjnych w bibliotece

v dfbhgtjyyhW dniu 20 maja br. w zakresie zajęć edukacyjnych gościliśmy dwie grupy przedszkolaków z G.P. w Michałowie. O godz. 10.30  zawitała do nas grupa p. Iwony Nazarko ,,Muchomorki".  A o 12,30  przybyła do biblioteki grupa p. Lili Gwizdak '" Pszczółki ".
Tematy zajęć dla obu grup były takie same.
    
W związku z tym, że w maju obchodzimy ,,Święto Książki" rozmawialiśmy o książkach ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich  poszanowanie. Wspólnie z dziećmi, układaliśmy prośbę  książki. Doszliśmy do wniosku, że gdyby książka mogła mówić to by poprosiła:
  • gdy bierzesz mnie do czytania, umyj ręce!
  • nie zaginaj moich kartek,
  • używaj zakładek,
  • nie czytaj mnie jedząc obiadek,
  • po przeczytaniu odstaw mnie na półkę.
Pani bibliotekarka omówiła następujące pojęcia: biblioteka, księgarnia, autor, ilustrator itd. Okazało się, że ,,mali studenci" wiedzą doskonale, że autor pisze książki, ilustrator pięknie je ozdabia, w bibliotece książki się wypożycza, a w księgarni kupuje.
 
Drugi nasz temat to: ,,Znam zasady zachowywania się w lesie". Przedszkolaki z obu grup wiedziały, że w lesie nie wolno palić ognisk, śmiecić, krzyczeć itp. Wiedziały jak nazywają poszczególne drzewa, rośliny i grzyby. Odgadywały leśne zagadki. Nie obyło się również bez opowieści o swoich Mamach. No bo zbliża się Święto wszystkich Mam - 26 maja - Dzień Matki. Jak zwykle przedszkolaki zaproszą swoje Mamy do przedszkola. I przygotują dużo atrakcji.
      
Wszystkim Mamom wszystkiego najlepszego!!! 
(Anna Awruk)
Czytany 673 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com