slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

828061
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
96
65
864
826978
1702
1575
828061
Twoje IP: 34.238.189.171
Czas: 2019-08-26 10:10:31

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

W bibliotece o ważkach

124Ważka, to srebnoskrzydły łowca. O tym, że ważki są znane z umiejętności bardzo szybkiego lotu i błyskawicznego polowania dowiedziały się dzieci, które odwiedziły naszą bibliotekę w dniu 26 sierpnia 2015 roku.
 
Były to kolejne zajęcia o owadach. Rozpoczęliśmy je tradycyjnie, czyli zagadką. Nastepnie panie podzieliły sie wiedzą a dzieci dowiedziały się, że: młode ważki, to nimfy, które żyją rok, przeobrażają się w dorosłego osobnika, żyje on tylko miesiąc. Potem wysłuchały bajeczek, oczywiście z ważką w roli głównej. 
Ponieważ, były to zajęcia podsumuwujące cykl o owadach to biblioteka zaprosiła leśnika, znakomitego fotografa pana Grzegorza Dworakowskiego. Pan Grzegorz z Nadleśnictwa Żednia pięknie opowiadał o owadach żyjących w lesie. Przekazał wiedzę o mrówkach, kornikach, kleszczach. Wypowiedzi obrazował planszami. Ze strony dzieci padało mnóstwo pytań takich jak: co najbardziej lubią jeść mrówki itp. Okazało się, że lubią spożywać lekką substancję tzw. ,,spadź", która jest wytwarzana przez mszyce. Hitem spotkania okazała się plansza z przekrojem mrowiska. Po szalenie interesujących informacjach pana Grzegorza odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci w liczbie 17 przy pomocy pań bibliotekarek wykonywały z kolorowego papieru ważki. Prace te można obejrzeć na wystawie w naszej bibliotece.
W najbliższy piątek 28 sierpnia 2015 roku odbędzie posumowanie wakacyjnych imprez ,,Wakacje w bibliotece"
 
Będą konkursy, zabawy oraz słodki poczęstunek. Gorąco zapraszamy. Początek o godzinie 11.00
Czytany 755 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com