slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

827559
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
128
166
362
826978
1200
1575
827559
Twoje IP: 18.232.124.77
Czas: 2019-08-21 04:02:32

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Zakończenie wakacji

zak96W piątek, tuż przed godziną jedenastą do biblioteki podążały dzieciaki z mamami lub babciami.
Nasza placówka zaprosiła michałowskie pociechy (i nie tylko, gdyż ze stolicy do rodzinnego Michałowa przyjechała Marta ze swoimi dziećmi - Mają i Domimikiem) na ostatnie spotkanie wakacyjne. 
- Już jestem z dziećmi 2 tygodnie - powiedziedział Marta. Mąż pracuje, a ja spędzam wakacje z dziećmi u swoich rodziców. Bardzo trafny pomysł ze strony michałowskiej biblioteki. Znakomita edukacja poprzez zabawę. Ja i moje dzieci z wielką radością tu przychodzimy.
- My, bibliotekarze dziękujemy i zapraszamy na ferie lub za rok na wakacjach. Chcę dodać, że w tym roku naszą bibliotekę odwiedziło dużo dzieci,  które przybyły na wakacje do Michałowa z różnych części Polski. I bardzo dobrze, bo jak pisał Melchior Wańkowicz: Podróże kształcą.
O godzinie jedenastej rozpoczęły się zajęcia wakacyjne.
Najpierw pani malowała twarze dziewczynkom (makijaże). Mamy przyglądały się z boku jak ich pociechy zmieniają oblicza. Później była zabawa w diabły i kolory. Dużo śmiechu wywołały tańce z balonem. Polegało to na tym, że tańcząca para musiała utrzymać jak nadłużej między sobą nadmuchany balonik. Jak balonik wypadł to już był koniec udziału w tym konkursie. Zabawa w maszynistę prowadzącego pociąg między półkami, to dopiero była radość. Pociąg złożony z dzieci sprawnie między półkami podążał za maszynistą. Wyjechał na plac i mknął jak wicher ku uciesze pasażerów i rodziców.
Prawda. czy fałsz. To z kolei zabawa intelektualna. Prowadzący turniej zadawał pytania a dzieci jeśli uznały, że to prawda, to podnosiły prawą rękę a jak był fałsz to lewą. Np. Stokrotki to polne kwiaty. Prawda to czy fałsz? Pszczoły latają zimą? Mrówki są leniwe? itp. Kto nie zgadał był wyeliminowany z tej gry. Na końcu zostali najlepsi:Julka, Gabriela i Dominik. I to oni otrzymali oklaski i nagrody.
Ponieważ w piątek był ciepły, sierpniowy dzień to konkurencja - bieg w workach została rozegrana na placu. Rywalizowały dwie grupy.
Sporo było śmiechu, upadków i zaciętej walki. Za tak aktywny udział we wszystkich zajęciach uczestnicy losowali sobie nagrody. Na koniec pociechy zasiadły do stołów i spożywały owoce, napoje i ciastka.
Pomysł zorganizowania wakcji w bibliotece był trafny. Dzieci miały wielką frajdę poznania biblioteki. Zawsze wypożyczały książki. Również rodzice wychodzili z naszej placówki z książkami pod ręką. Ważne, że nasi młodzi mieszkańcy odwiedzają bibliotekę. Bo czym skorupka za mlodu nasiąknie...
Czytany 706 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com