slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

827589
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
158
166
392
826978
1230
1575
827589
Twoje IP: 18.232.124.77
Czas: 2019-08-21 04:06:48

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Tajemnica zaginionych liter

teatr 150px21 maja 2013 roku do Gminnej Biblioteki w Michałowie zawitał Teatr Edukacji i Profilaktyki ,,Maska" z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl pt,, Tajemnica zaginionych liter". Na sztukę teatralną przyszli do biblioteki uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Michałowie oraz dzieci z Michalowa z rodzicami. Aktorzy pokazali barwną opowieść o tym, jak ważne w naszym życiu jest czytanie książek. Dzieci dowiedziały się, że książki to niezwykła rozrywka i przyjemność. Tylko książki pozwolą im prawdziwie przeżywać niezapomniane przygody i odwiedzać niezwykłe krainy. Spektakl podkreślił rolę książek w kształtowaniu wyobraźni młodego odbiorcy oraz zachęcił do czytania książek.

 

W teatrzyku została przedstawiona zasmucona bibliotekarka Stefania Bajka, która rozpaczliwym głosem poinformowała o zniknięciu liter z książek. Postanawia wynająć detektywa, aby pomógł jej rozwiązać ten palący problem. Publiczności przed oczyma migocą postacie z różnych bajek (dziewczynka z zapałkami, królik z Alicji w Krainie Czarów, Jaś - brat Małgosi). Detektyw przyjmuje zlecenie od pani Stefanii Bajki i przystępuje do działania. Wpada na ślad litery A i zaprasza pierwszą podejrzaną. Tak dochodzi do znalezienia liter aż do Zet. Na scenie pojawia się Królowa Liter - Literatura z Krainy Abecadło. Królowa proponuje aby dzieci złożyły ślubowania literom, że będą je odwiedzać w bibliotece. Detektyw spotyka się z Bibliotekarką i przekazuje jej uratowane litery.
Dzieciom, paniom nauczycielkom i nam bibliotekarzom przedstawienie z Krakowa bardzo się podobało. Takie spektakle to zachęta dzieci i młodzieży do czytania książek.

Mikołaj Greś

 

  • teatr_001
  • teatr_002
  • teatr_003

Simple Image Gallery Extended

Czytany 1072 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com