slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

827567
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
136
166
370
826978
1208
1575
827567
Twoje IP: 18.232.124.77
Czas: 2019-08-21 04:03:40

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Błąd
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43

Spotkanie Redaktorów Gazety Michałowa

redaktorzy 150px14 czerwca o godz. 16.00 w siedzibie Gminnej Biblioteki, będącej również siedzibą Redakcji Gazety Michałowa, odbyło się spotkanie redaktorów gazety poświecone jubileuszowi 18- lecia działalności gazety. To już 18 lat, rok - rocznie i co miesiąc wydawana jest nasza codzienna kronika wydarzeń z życia miasta i gminy Michałowa. Kronika życiem pisana, choć nie do końca bo też i piórem naszych wspaniałych redaktorów: Mikołaja Gresia, Mieczysława Kosteckiego, Niny Krętowskiej- Gorbacz, Julity Niepłoch- Sitnickiej, Anieli Monach, Elżbiety Palinowskiej, Magdaleny Lewszuk, Poli Łotysz czy Beaty Golak. Lista zasłużonych jest długa i teraz nawet trudno ją spamiętać.

Przez 18 lat przewinęło się mnóstwo współtwórców naszego periodyku. Ten jubileusz to święto was/nas wszystkich. Również i czytelników, wiernych fanów, entuzjastów oraz mentorów. To że gazeta istnieje już 18 lat, jest ciekawa i poczytna to zasługa mieszkańców gminy ale i samorządu dostarczającego nam ciekawych tematów do opisania. Nowo otwierane się instytucje, budowane drogi, remonty obiektów, wreszcie masowe kulturalne imprezy gminne czy nawet ploteczki- o tym wszystkim chcemy i lubimy pisać. 
Blisko 2 godzinne jubileuszowe spotkanie redakcyjne, przy kawie i truskawkach, odbyło się w atmosferze żywiołowej rozmowy grona przyjaciół. Przyjaciół, którzy wolnotaryjnie pracują razem dla dobra gazety. Wspominaliśmy wydarzenia sprzed lat i każdy miał do opowiedzenia swoją historię rozpoczęcia współpracy z gazetą. Był śmiech i żarty, były anegdoty i komiczne sytuacje. Była też chwila zadumy i łezka w oku nad tymi , którzy nie doczekali tego pięknego jubileuszu. Wielu z redaktorów gazety Św. Piotr wezwał już do siebie. Jednak ślad po nich pozostał. Ich słowa i myśli są z nami na archiwalnych stronach GM.


W spotkaniu redaktorów uczestniczył Burmistrz Michałowa Marek Nazarko. Gospodarz gminy w bardzo pozytywny sposób podsumował pracę gazety i przypominał o ogromnej wartości jaką niesie słowo pisane o naszej gminie.
- Gazeta to ważny czynnik informacyjny i promocja naszego miasta i gminy, pełni ona ważną rolę w naszym społeczeństwie – mówił burmistrz - Jestem dumny z dotychczasowych Waszych osiągnięć i poziomu jaki prezentuje gazeta, jesteście wzorem do naśladowania. Nie znaczy to jednak, że możemy spocząć na laurach, nie należy zaprzestawać starań aby gazeta z każdym wydaniem była wciąż piękniejsza, ciekawsza i wartościowsza – dokończył z uśmiechem.
18 urodziny Gazety Michałowa uczciliśmy wydając publikację zawierającą przegląd z dotychczasowych jej wydań będącą telegraficznym skrótem 18 lat wydarzeń życia gminy. Publikacja powstała przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu napisanego przez Gminną Bibliotekę pt,, Najnowsze dzieje Gminy Michałowo" w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Otrzymaliśmy 50% dofinansowanie ze środków unijnych.


Spotkanie redaktorów było okazją do wręczenia prze Burmistrza Michałowa marka Nazarko, pachnącej jeszcze farbą książki paniom i panom redaktorom z dedykacją od Burmistrza w uznaniu za wkład i pracę na rzecz gazety i promocji gminy.
W tej kolorowej, okazałej książce, oprawionej w solidne, grube okładki, na 190 stronach zawarliśmy najciekawsze wydarzenia publikowane w lokalnej michałowskiej gazecie na przestrzeni 18 lat. Pierwszy numer gazety – zwiastun, ukazał się w grudniu 1994 roku.


Publikacja jest dostępna w Gminnej Bibliotece w Michałowie (czytelnia prasy) oraz w Filiach Bibliotecznych w Bondarach i w Szymkach.
To potrzebne i pożyteczne spotkanie uświadomiło nam, że jesteśmy zgraną paczką ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach oraz zainteresowaniach ale łączy nas jedno- nasza gazeta. Będą następne spotkania – apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tych, których z różnych przyczyn nie mogło być na spotkaniu prosimy o cierpliwość- wkrótce zawiadomimy o następnych terminach.

Zapraszamy gorąco do odwiedzania naszej biblioteki w Michałowie przy ulicy Białostockiej 30 A.

Julita Niepłoch- Sitnicka

 

 • redaktorzy13_001
 • redaktorzy13_002
 • redaktorzy13_003
 • redaktorzy13_004
 • redaktorzy13_005
 • redaktorzy13_006
 • redaktorzy13_007
 • redaktorzy13_008
 • redaktorzy13_009
 • redaktorzy13_010
 • redaktorzy13_011
 • redaktorzy13_012
 • redaktorzy13_013
 • redaktorzy13_014
 • redaktorzy13_015
 • redaktorzy13_016

Simple Image Gallery Extended

Czytany 849 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com