slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

825980
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
13
149
463
825044
1196
3534
825980
Twoje IP: 54.198.246.164
Czas: 2019-07-19 04:27:29

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Czytanie Lalki Bolesława Prusa w Michałowie

cfdrgb3Narodowe czytanie rozpoczął w 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski. Wraz z żoną Anną pierwsza para RP czytała ,,Pana Tadeusza".
W roku 2013 cała Polska czytała Aleksandra Fredro. Nasza biblioteka wówczas zorganizowała sesję objazdową na rolkach. Byli goście z Iwan Frankowska (Ukraina).
Na wrotkach młodzi ludzie z ulicy Białostockiej (czytali policjanci), pomknęli pod siedzibę szkoły na ulicę Sienkiewicza. Tam czytali nauczyciele. Następny etap, to pływalnia, gdzie czytali wiersze Fredry pracownicy pływalni. Potem skwerek na ulicy Sienkiewicza i triumfalny wjazd na wrotkach pod scenę w Amfiteatrze.
Michałowo wówczas obchodziło ,,Święto Grzyba". Pan Mikołaj zaprosił dziennikarzy prasy lokalnej  z całej Polski i z Ukrainy. To było wielkie czytanie tekstów znakomitego Aleksandra Fredro.
W roku ubiegłym w ponad 2000 miejscach cała Polska czytała Trylogię Henryka Sienkiewicza.
Po wyborach nowy prezydent Andrzej Duda kontynuował dzieło  poprzednika i zaproponował czytanie Lalki Bolesława Prusa.
Główne czytanie odbyło się w sobotę 5 września 2015 roku.
My, bibliotekarze czytanie Lalki w Michałowie zorganizowaliśmy 9 września 2015 roku. Pomysł padł, aby słynną powieść czytać w PRIM (dawny WIM). To był strzał, prawie w dziesiątkę. Trochę przeszkodziła pogoda, padał przelotny deszcz.
Środa w Michałowie, to dzień targowy. Z rana ludzie tradycyjnie odwiedzają rynek. Nie zawsze chodzi tu o zakupy. Wypada pójść, spotkać znajomych.
W Lalce jest sporo opisów obiektów handlowych. Stąd środa, to dobry wybór.
Pani Agnieszka przygotowała stolik.  Zaczęła czytać fragmenty powieści pani kierownik Biblioteki Teresa Rybińska. Ludzie wchodzili po zakupy, przystawali i słuchali.
Pani Helena Gryko: To Lalka, powiedziała z dumą. Szkoda, że muszę już wyjeżdżać do Londynu. Na pewno, raz jeszcze przeczytam. To moja ulubiona lektura. Jako młodą uczennicę fascynowała mnie miłość Stanisława do kapryślnej Izabeli. Pan Stanisław Gajewski z żoną Anną: Właśnie wróciliśmy od syna w Brukseli. To miła, radosna niespodzianka. Bibliotekarze w PRIM-ie? Super pomysł.
Fragmenty Lalki czytała bibliotekarka Ania i Mikołaj. Czytali jeszcze: Ania, Małgorzata, kierownik PRIM  pani Alicja, pani Hanna, Ryszard i inni.
Generalnie pomysł ludziom się podobał. Powieść Lalka Bolesława Prusa była czytana i słuchana w michałowskim PRIM-ie.
Zapraszamy do naszej biblioteki w Michałowie.
Czytany 657 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com