slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

827572
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
141
166
375
826978
1213
1575
827572
Twoje IP: 18.232.124.77
Czas: 2019-08-21 04:04:52

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Ferie w bibliotece rozpoczęte.

ferie22Zgodnie z prognozą zima powoli ustępuje. Dzisiaj tj. 26 stycznia 2016 roku było aż + 2 C. Odczuwalna temperatura - 3 C. Około godziny 11-tej padał deszcz ze śniegiem. Klimat i aura zachęcały do odwiedzenia naszej biblioteki.
Tuż przed jedenastą do biblioteki rodzice i babcie przyprowadzały swoje pociechy.
- Do zobaczenia o 12.30!!! Takie były najczęstsze słowa rozstania z dziećmi.
Bibliotekarka pani Ania zachęcała dzieci do zabawy. A one chętnie układały puzle, oglądały kolorowe książki... Pani Ania zgodnie z harmonogramem podanym na plakacie rozpoczęła zajęcia z dziećmi. Przeczytała dwie piękne bajki autorką których jest pani Ewa Szelburg- Zarembina. Były to: Jak żabki Jasia zabawiały i Zabawa Myszek. Po wysłuchaniu w pełnym skupieniu bajek uczestnicy spotkań feryjnych zaczęli sporządzać ilustracje. Było przy tym dużo śmiechu i dziecięcej radości. Pani Ania będzie na kolejnych spotkaniach prezentować bajki z różnych stron świata. Zaczęła od Polski. Naszą bibliotekę odwiedzili wolontariusze: Irene i Fernando z Hiszpoanii i Melania z Francji. Irene mieszka na samym południu, tuż przy Gibraltarze nad Morzem Śródziemnym.
- Dzwoniłam wczoraj do mamy. W Hiszpanii jest ciepło, + 21 C. Mnie osobiście w Polsce bardzo sie podoba. Lubię jak jest śnieg, - 5 C i świeci słońce. Najgorsza ta plucha, taka jak dzisiaj.
Fernando mieszka na południe od Madrytu.
- Nie wiem dlaczego - śmieje się, ale jak powiem swoje imię Fernando, to dzieci od razu reagują i krzyczą: tak, wiemy, to byczek Fernando!. Okazuje się, że w Polsce bardzo znana jest bajeczka o byczku Fernando.
Melania jest Francuzką. Mieszka na zachodnim wybrzeżu, tuż przy Oceanie Atlantyckim.
- Mnie z kolei - mówi, pytają w Michałowie o mecz piłki ręcznej Polska - Francja w ramach Mistrzowstw Europy. Wcześniej pytali o mecze piłki siatkowej. Okazuje się, że w Michałowie mieszka sporo kibiców.
Nasi wolontariusze zajęli się zabawą z dziećmi. Jako temat wiodący były zwierzęta mieszkające na róznych kontynentach. Dzieciom ta forma zabawy bardzo odpowiada i już zapowiedziały przyjście do biblioteki w najbliższy czwartek tj. 28 sycznia.
Zapraszamy wszystkie dzieci w czwartek od godziny 11.00 - tej. Bo w bibliotece fajnie jest...
Czytany 472 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com