slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

827615
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
184
166
418
826978
1256
1575
827615
Twoje IP: 18.232.124.77
Czas: 2019-08-21 04:09:32

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

Zakończenie ferii w bibliotece

fr23Wszystko co dobre kończy się, szkoda - tak podsumował ostatnie zajęcia w bibliotece Dominik z Warszawy.
- Chodzę do III klasy w stolicy. Przyjechałem z mamą Martą i siostrą Mają do babci Teresy i dziadka Gienka.
W Michałowie jest super. Babcia bardzo smacznie gotuje, a dziadek pozwala na wszystko. Chodziłem z siostrą na wszystkie zajęcia w bibliotece. W michałowskiej bibliotece fajnie jest. Tyle Dominik. Gości z innych części Polski było więcej. Hania i Zosia przyjechały do Michałowa z Siemiatycz. Podoba się bibliotece? - Cóż to za pytanie? Obie siostry głośno wykrzyczały:TAK!!!
Czwartkowe zjęcia, ostatnie poczas zimowych ferii przypadły właśnie w...Tłusty Czwartek. Tradycję trzeba było podtrzymać. Tak było również w naszej bibliotece. Ale po kolei.
    Czwartek był dniem baśni niemieckich. Czyli czytane były Baśnie braci Grimm.
Bracia Grimm - Jakub i Wilhelm są najbardziej znani na całym świecie dzięki stworzeniu unikatowej kolekcji bajek i przypowieści popularnych szczególnie wśród dzieci. Między rokiem 1812 a 1815 wydali 156 opowiadań. Każda historia jest żywo i barwnie opowiedziana, prostym, zrozumiałym i bajecznie pięknym językiem. Pani Ania zapoznała dzieci z dwiema bajkami: Żołnierz i diabeł oraz Roszpunka. Okazało  się, że dzieci doskonale znają bajki Braci Grimm.
Na pytanie, jakie znacie bajki Braci Grimm wymieniały na wyrywki: Jaś i Małgosia, Żabi król, O rybaku i złotej rybce, Królewna Śnieżka...
Roszpunka - w tej bajce jest para oczekująca na dziecko. Pojawia się szalona wiedźma, czarownica, piękne dziecko - dziewczynka o imieniu Roszpunka, książę. W końcu bajki książę dotarł do lasu w którym żyła Roszpunka, wraz z bliźniakami, króre urodziła. Był niezmiernie szczęśliwy, gdy ujrzał Roszpunkę i swoich dwóch synów. Zaprowadził swoją rodzinę do królestwa i żyli długo i szczęśliwie. Dzieci bardzo uważnie słuchały tej bajki. Mają zadanie narysować ilustrację. Nagroda czeka.
   Następnie zaczęły się zajęcia plastyczne. Pociechy wykonały piękne pingwiny. Wystawa w bibliotece.
Po zabawach przyszedł czas na zasłużony poczęstunek.
Panie bibliotekarki poczęstowały dzieci oraz mamy pączkami i napojami. Pani Renata z Kazimierowa przywiozła do biblioteki troje dzieci. - Moje pociechy bardzo chcą jechać do biblioteki - mówi pani Renata. Fajnie tu jest (śmiech). Dzieci bawią się a ja mogę wyskoczyć spokojnie na zakupy i na miejscu w bibliotece przejrzeć prasę kobiecą.
Zapraszamy do biblioteki. Bo, w bibliotece fajnie jest...
Czytany 476 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com