slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

877842
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
74
146
641
876643
1345
7390
877842
Twoje IP: 54.160.19.155
Czas: 2020-08-15 09:58:21

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

BARWY I SYMBOLE NARODOWE

narodowe2315 listopada 2016 roku do Gminnej Biblioteki w Michałowie zostali zaproszeni uczniowie maturalnej klasy III A na spotkanie z panem Łukaszem Łapińskim. Wykładowca, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej (IPN) w Białymstoku mówił o Barwach i Symbolach Narodowych.

23 uczniów LO w Michałowie wraz z panią Ireną Kulesza (historia) z uwagą słuchali ciekawych interpretacji naszych narodowych symboli. Pan Łukasz zaczął od godła. Naszym, polskim  godłem jest orzeł w koronie. Taki wizerunek został zatwierdzony w 1927 roku i obowiązywał aż do roku 1945. W latach 1945 - 1990 owszem był orzeł ale bez korony. Od 1990 roku znowu mamy orła w koronie. Flaga: to kolor biało - czerwony. Takie kolory zatwierdził Sejm Królestwa Polskiego 17.02.1831 roku. Była to ustawa o barwach narodowych. Podczas żałoby narodowej flaga jest opuszczana do połowy masztu i przepasana czarnym kirem. Flagi narodowe wiszą na budynkach publicznych i są zawieszane podczas świąt ustawowo  ustanowionych przez polskie władze. Hymn: Słowa napisał w roku 1797 Józef Wybicki. Prawidłowo należy śpiewać 4 zwrotki. Hymn Polski jest grany podczas uroczystości państwowych. Oficjalnie Mazurek Dąbrowskiego został ustanowiony ( jako hymn Polski)  ustawą w 1927 roku. Pan Łukasz Łapiński zaprezentował herb naszego miasta Michałowo. Jest to orzeł bielik na zielono - niebieskim tle. Głównym pomysłodawcą naszego herbu Michałowa był mieszkaniec naszego miasta pan Ryszard Dąbrowski. Michałowo nie ma własnej flagi. Gdyby kiedyś powstała to powinna mieć (patrząc od góry)  następujące kolory: biały, zielony, niebieski. Młodzież bardzo grzecznie słuchała wykładu pracownika Instytutu Pamięci Narodowej pana Łukasza Łapińskiego. Była to bardzo mądra i pouczająca lekcja historii. Tym bardziej, że odbyła się w naszej bibliotece kilka dni po 11 Listopada ( Odzyskanie Niepodległości). Gminna Biblioteka w Michałowie  zaprasza do korzystania z naszych nowości książkowych.

 • narodowe10
 • narodowe11
 • narodowe13
 • narodowe14
 • narodowe15
 • narodowe16
 • narodowe17
 • narodowe18
 • narodowe19
 • narodowe20
 • narodowe21
 • narodowe23
 • narodowe6
 • narodowe7
 • narodowe8
 • narodowe9

Simple Image Gallery Extended

     

Czytany 579 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com