slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

877876
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
108
146
675
876643
1379
7390
877876
Twoje IP: 54.160.19.155
Czas: 2020-08-15 10:58:51

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

DESZCZ NAGRÓD SPADŁ NA NASZĄ BIBLIOTEKĘ

nagrody3Książnica Podlaska, wspólnie ze starostwem powiatu białostockiego corocznie organizuje szereg konkursów. Nasza biblioteka w Michałowie stara się aktywnie w nich uczestniczyć. 16 listopada 2016 roku odbyło się podsumowanie dwóch konkursów.

Pierwszy ,,Malowane pieśniami patriotycznymi" miał za zadanie promować naszą historię. Michałowo miało wykonać prace plastyczne do dwóch pieśni: ,, O mój rozmarynie" i ,,Rozszumiały się wierzby płaczące". Wyróżnienie otrzymali: Gabrysia i Jakub Hojko za przygotowanie pracy plastycznej do utworu,, Rozszumiały się wierzby płaczące" oraz Dominik Szurgot za przygotowanie pracy plastycznej do pieśni patriotycznej ,,O mój rozmarynie". Powiat białostocki z tej okazji wydał Śpiewnik Pieśni Patriotycznych. Zostały w nim  zamieszczone 18 pieśni ilustrowane rysunkami laureatów. Z Michałowa obok słów pieśni są dwie prace naszych laureatów. Była to prawdziwa i mądrze przekazana polska  historia młodemu pokoleniu. Dyplomy uznania i nagrody otrzymali również: Zosia Aksiucik i Maja Szurgot. Nasze serdeczna gratulacje i uznanie za pomysły oraz  osiągnięty sukces. ,,Biblioteka w edukacji - edukacja w bibliotece",  to następny konkurs. Pomysł naszej biblioteki był taki, że zaprezentowaliśmy wakacyjne spotkania. Do biblioteki przez ponad miesiąc (dwa razy w tygodniu) przychodzili dzieci przebywające na wakacjach w naszym mieście. Na jednej godzinie wędrowaliśmy po kontynentach a na drugiej pani Emilia Antonowicz pokazywała chemiczne ciekawostki i tajemnice. Okazało się, że to był trafiony pomysł. Dzieci chętnie przychodziły i bawiły się w bibliotece. Jak byliśmy na wycieczce w Azji to zaprosiliśmy panią Edytę Rosiak. Pani Edyta pięknie i barwnie opowiadała oraz pokazywała slajdy z Indii. Główną atrakcją spotkania było pokazanie pamiątek z Indii, degustacja potrawami i przyprawami. Dziewczynom zaimponowało to, że można było się ubrać w stroje hinduskie. Jak zwiedzaliśmy Afrykę  to czytaliśmy bajki o ludziach z tego kontynentu i dzieci wykonywały prace plastyczne (lwy). I tak prezentowaliśmy kolejne kontynenty. Prace dzieci były pokazywane na wystawie w bibliotece. Oczywiście relacje na bieżąco zamieszczaliśmy na stronie biblioteki. Należy podkreślić sporą ilość dzieci z różnych miast (Warszawa, Białystok, Siemiatycze). Dzieci poznawały ,,małą Ojczyznę" swoich ojców. II część pracy konkursowej była poświęcona opisowi ze spotkania z malarką - Alicją Urbaniak (Tekień). Pani Alicja urodziła się w Kazimierowie. Po studiach podjęła pracę w Ełku. Tam mieszka i na emeryturze zaczęła malować. W bibliotece w Michałowie była wystawa prac malarskich, aukcja obrazów i autorskie spotkanie z cyklu ,,Nasi w Polsce". Komisja przedstawicieli Książnicy Podlaskiej i Urzędu Marszałkowskiego doceniła nasz pomysł. Biblioteka w Michałowie otrzymała wyróżnienie.  Warto brać udział w konkursach. Oprócz nagród i wyróżnień poznaje się ludzi, ich pasje i pomysły. Miło nam donieść, że Biblioteka w Michałowie odnosi sukcesy a jej działalność jest doceniana.

 • nagrody10
 • nagrody11
 • nagrody13
 • nagrody17
 • nagrody18
 • nagrody2
 • nagrody20
 • nagrody3
 • nagrody4
 • nagrody6
 • nagrody8
 • nagrody9

Simple Image Gallery Extended

     

Czytany 566 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com