slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

877898
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
130
146
697
876643
1401
7390
877898
Twoje IP: 54.160.19.155
Czas: 2020-08-15 11:37:20

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

WYBIERAMY KSIĄŻKĘ DO NARODOWEGO CZYTANIA.

czytPrezydent RP Andrzej Duda przedstawił propozycje książek, spośród których zostanie wybrana lektura  na tegoroczne Narodowe Czytanie. Są to: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego, "Beniowski" Juliusza Słowackiego i "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

"Każdy z tych utworów różni się bohaterami, tematem i stylem. Łączy je istotna dla nas, Polaków, tematyka, doskonała polszczyzna, a przede wszystkim znaczenie  dla kształtowania narodowej tożsamości" - czytamy na stronie internetowej Prezydent.pl. Tytuł dzieła wybranego przez Polaków na tegoroczne Narodowe Czytanie prezydent Andrzej Duda ogłosi 21 lutego br. w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 roku. Czytano wówczas ,,Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. A w następnych latach dzieła  Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza i Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Narodowe Czytanie odbyło się 3 września w ponad 2200 miejscach w całej Polsce. W Michałowie czytaliśmy przed sklepem spożywczym ,,Lewiatan". Mieszkańcy byli tym zainteresowali. Czytał m.in. ksiądz proboszcz i wice burmistrz. Czytali przygodnie spotkani mieszkańcy. Najokazalej wypadło czytanie dzieł Fredry. Jechaliśmy po Michałowie na rolkach. I na kolejnych stacjach (Policja, Szkoła, Pływalnia. Spółdzielnia Mieszkaniowa, Amfiteatr) czytaliśmy. Było to międzynarodowa impreza, gdyż wówczas w Michałowie gościli dziennikarze z Polski i Ukrainy (Stanisławów). Akcja czytania ma na celu popularyzację polskiej literatury. Patronuje jej para prezydencka, która podczas finału imprezy, organizowanego  w jedną z wrześniowych sobót, uczestniczy w publicznym czytaniu wybranego dzieła. Już dzisiaj zapraszamy na to  wielkie, ogólnopolskie czytanie. O tym będziemy pisać na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania biblioteki w Michałowie i filii w Bondarach i w Szymkach.

Czytany 522 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com