slide2-wypozyczalnia slide3-kacikmalucha slide1-pracownia
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

 sidecolumn-bullet

Licznik odwiedzin strony

877874
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprz. tygodniu
W tym miesiącu
W poprz. miesiącu
Wszystkie dni
106
146
673
876643
1377
7390
877874
Twoje IP: 54.160.19.155
Czas: 2020-08-15 10:55:12

 fb

 

  

 

 narodowy program

 biblioteka narodowa

 ministerstwo kultury

   

 b bezbarier

 

b bibliotekaplus

 

b ksiaznica

 

b michalowo

 

b rozwojbibliotek

 

 

 

 

 

8 - 15 MAJA - TYDZIEŃ BIBLIOTEK

tydzien bibliotek Od 8  do 15 maja w naszej Ojczyźnie trwa Tydzień Bibliotek. Z tej okazji i nasze biblioteki w Michałowie i filie (Bondary, Szymki) przygotowały się szczególnie aby zadowolić Naszych Czytelników.

I tak zaplanowaliśmy mi.n: wiele atrakcyjnych spotkań. Do biblioteki przyjedzie pan Łukasz Lubicz Łapiński. Będzie opowiadał i dyskutował z młodzieżą michałowskiego LO. Zawita w nasze progi teatrzyk dla dzieci ku uciesze Przedszkolaków. Natomiast z młodzieżą Gminnego Zespołu Szkół spotka się znakomita autorka książek dla dzieci pani Katarzyna Janowicz - Tinofiejew. Zorganizowaliśmy loterię dla aktywnych Czytelników oraz Kiermasz Używanych Książek. Zapraszamy, szczególnie w tym tygodniu do bibliotek. Nasza biblioteka w Michałowie powstała w 1948 roku. Pierwszą panią kierownik była pani Julia Matys. Aktualnie placówką kieruje pani Teresa Rybińska. Biblioteka mieści się w Michałowie przy ulicy Białostockiej 30 A.  Kiedyś w bibliotece pracowały wyłącznie kobiety. Teraz coraz więcej spotykamy panów. Doczekaliśmy czasów, że w bibliotece książki czekają na Czytelników. Polacy mało czytają, tylko ponad 37 %. W naszej gminie Michałowo ten wskaźnik jest dość dobry. Zawsze może i powinno być lepiej. Dariusz Kiełczewski, profesor Uniwersytetu w Białymstoku na łamach ,,GW" wspomina jak dawniej ludzie biegali za dobrymi książkami po bibliotekach. Teraz to książki czekają na Czytelników. Krytycznie odnosi się do radykalnych zmian. Pisze m.in:,, Dziś, gdy odwiedzam biblioteki, mam wrażenie, że jestem w jakimś odhumanizowanym świecie, a już do szału doprowadzają mnie elektroniczne karty biblioteczne, które prawie w całości odcinają mnie od bibliotekarzy. A może bibliotekarz powinien mówić: mam nową Tokarczuk i jeszcze tę u nas nagrodzoną książkę o bieżeństwie  dorzucę." Obserwując pracę naszych pań bibliotekarek trudno nie zgodzić się z panem profesorem. Nowości, oczywiście tak, ale wprowadzajmy je rozsądnie. Czytelnicy uwielbiają jak pani Teresa czy pani Ania polecają ciekawe książki. Trwa XIV Edycja - Biblioteka Oczywiście! Zapraszamy  do biblioteki od poniedziałku do czwartku (od 10.00 do 19.00), w piątki (0d.11.00 do 19.00) i w soboty (od 13.00 do 18.00). Książki i ciekawe atrakcje czekają. Zapraszamy!!!

20170421 tydzien

 

Czytany 426 razy
Joomla Templates - by Joomlage.com